Juventus taraftarları Merih'i istemiyor!

Juventus takımının taraftarları, Türkiye'nin Fransa ile 1-1 berabere kaldığı karşlaşmada Asker Selamı veren Merih Demiral'ın gönderilmesi için kampanya başlattılar.

SPOR 15.10.2019, 17:55 15.10.2019, 17:59
Juventus taraftarları Merih'i istemiyor!

A Millî Takımın Fransa ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmada performansıyla kendine hayran bırakan ve sonrasında Asker Selamı'nda hırslı görüntüsüyle öne çıkan Merih Demiral'ın hareketleri İtalya'da "öfke dolu" tepkiler aldı.

Sosyal medya üzerinden birçok Juventus taraftarı, Merih Demiral'ın takımdan gönderilmesi yönünde paylaşımlar yaparken, "DemiralOut" etiketi İtalya'da gündeme bomba gibi oturdu.

"Etik değerlerine" karşı hareket

Juventuslu bazı taraftarlar, genç oyuncunun İtalyan kulübünün 2018'de yayınladığı "etik değerlerine" karşı hareket ettiğini iddia ederken, Juve'nin "genel prensipleri" arasında yer alan "Juventus cinsiyet, etnik köken, ırk, sağlık durumu, politika, dil gibi farklılıklara saygılıdır ve ayrım yapmaz" maddesinin de sözleşme feshine neden olarak gösterilmesi gerektiği gibi absürd bir şeklilde yaklaştılar.

Öte yandan Türk sosyal medya kullanıcılarımız da aynı etiketle yaptıkları paylaşımlarla milli oyuncumuza destek çıktılar ve İtalyanlara tepki gösterdiler.

Bir yaptırım veya ikazının olmayacak

Barış Pınarı Harekâtına destek veren ve asker selamı yaptığı fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Cengiz Ünder için kulübü İtalyan Kulübü Roma'nın kararı net.

Çizme basınında yer alan habere göre, Roma'nın Cengiz Ünder'in bu paylaşımı sonrasında bir yaptırımının ve ikazının olmayacağı kaydedildi. Bunun kesin karar olduğu yazılırken, asker selamının Arnavutluk maçında coşkulu bir jest olarak başladığı ve bunun Suriye'de savaşta olan askerler için bir mesaj olduğuna vurgu yapıldı.
 

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu