İzlanda'dan resmi açıklama geldi

A Milli Takım'ın iddia edildiği gibi Keflavik Havaalanı'nda 3 saat beklemediğini belirten havaalanı operasyon yöneticisi Isavia adlı kurum, toplamda havaalanında 80 dakikalık bir gecikme yaşandığını aktardı.

SPOR 10.06.2019, 19:06 10.06.2019, 19:35 Hakan Öksüz
İzlanda'dan resmi açıklama geldi

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası H Grubu'nda İzlanda ile oynayacağı maç öncesinde, Keflavik Havaalanı'nda karşılaştığı güvenlik aramasıyla ilgili yaşanan tartışmalar devam ediyor.

Isavia'nın açıklamasında, Türk Milli Takımı'nın kalkış noktasının Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı üyesi bir ülkenin havaalanı olmadığı ve bu sebeple Isavia'nın güvenlik aramalarını yapmak zorunda olduğu kaydedildi.

UZUN SÜREN ARAMALARIN SEBEBİ NE?

Şirket, aramaların normalden uzun sürmesinin sebebi olarak ise Milli Takım kafilesinin çantalarında fazla sayıda sıvı ve elektronik eşyanın yer almasını gösterdi.

Öte yandan Isavia, Türk Milli Takımı'nın Keflavik Havaalanı'nda öne sürüldüğü gibi 3 saat beklemediğini söylerken, Milli Takım kafilesinin 19.40'ta iniş yaptığını ve 21.00'da havaalanından ayrıldığını, toplamda havaalanında 80 dakika geçirdiğini belirtti.

Milli futbolcumuz Burak Yılmaz, havaalanında yaptığı canlı yayında 3 saattir havaalanında bekletildiklerini kaydetmişti.

İzlanda Dışişleri Bakanlığı'nın da Ankara'nın tepkisi üzerine konuyla ilgili inceleme başlattığı belirtildi.

FIRÇA UZATAN KİŞİ BELÇİKALI ÇIKTI

Diğer taraftan Milli Takım'ın İzlanda seferine damga vuran bir diğer konu olan Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişinin de kimliği belirlendi.

İzlanda basını kişinin kimliğini açıklarken, gazetecilerin mikrofonları arasında tuvalet fırçasını uzatan kişinin Belçikalı olduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
-1°
kapalı