"İki gün yatakta ağladım ama kazanacağım"

Lösemi hastası olduğunu duyuran Serie A kulüplerinden Bologna'nın teknik direktörü Sinisa Mihajlovic, "İki gün yatakta ağladım. Ama bunlar korkunun gözyaşı değil, biliyorum ki kazanacağım." dedi.

SPOR 13.07.2019, 20:32 13.07.2019, 21:08
"İki gün yatakta ağladım ama kazanacağım"

Mihajlovic, düzenlediği basın toplantısında, "Açık konuşmak istiyorum. Analizlerde yolunda olmayan bazı şeylerin olduğunu söylediler. Lösemi olduğumu söylediklerinde benim için tam bir darbe oldu. İki gün yatakta ağladım. Ama bunlar korkunun gözyaşı değil, biliyorum ki kazanacağım." ifadelerini kullandı.

"BUNU BENİ SEVENLER İÇİN YAPACAĞIM"

Gazeteciler karşısında lösemi hastası olduğunu açıklarken gözyaşlarını tutamayan 50 yaşındaki Sırp teknik adam, "Ben asla kaybetmek için oynamam. Aklımı kaybederim. Bu, futbolda da böyle yaşamımda da. Lösemiyi yeneceğim. Bunu eşim, ailem, beni sevenler için yapacağım." dedi.

Hastalığını yenebilmek için herşeyi yapacağını vurgulayan Mihajlovic, "Ama beni seven herkesin yardımına ihtiyacım var." diye konuştu.

ŞİMDİLİK GÖREVİNDE KALACAK

Bu arada, Bologna'nın sezon öncesi hazırlık kampında henüz futbolcularıyla birlikte takımın başında yer almayan Mihajlovic'in şimdilik görevinde kalacağı kaydedildi.

"GÖREVİNE DEVAM ETMELİ"

Bologna takım doktoru Gianni Nanni, "Mihajlovic, görevine devam etmeli ve devam edecektir. Terapi için takımdan ayrı olacağı zamanlar olacaktır ama bu takıma katkı sağlamayacağı anlamına gelmez. Kısa zamanda bile yenilebilecek bir hastalıktan bahsediyoruz. Terapi salı günü başlayacak. Ne kadar süreceğini bilmiyoruz." açıklamasını yaptı.

Bologna'yı ocak ayından bu yana çalıştıran ve Serie A'da kalmasını sağlayan Mihajlovic, 8 Haziran'da 3 yıllık sözleşmeye imza atmıştı.

Diğer taraftan, Mihajlovic'e futbol dünyasından destek mesajları yağdı. İtalya Milli Takım Teknik Direktörü Roberto Mancini, Instagram hesabından "Sen çok güçlüsün. Bu senin için hiçbir şey. Unutma sonrasında padel oynamalıyız." şeklinde mesaj paylaştı. 

Yorumlar (0)
26
açık