Hürser Tekinoktay: Beşiktaş halkın, emeğin takımıdır

Beşiktaş’ta 20 Ekim Pazar günü gerçekleşecek olan başkanlık seçiminde aday olan Hürser Tekinoktay, seçim öncesinde Akatlar No 1903’te basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

SPOR 16.10.2019, 15:49 16.10.2019, 16:05
Hürser Tekinoktay: Beşiktaş halkın, emeğin takımıdır

1 yıl içerisinde 3’üncü seçimin yapılacağını vurgulayan Hürser Tekinoktay, “1’inci yılda 3’üncü seçime gidiyoruz. Yeni nesillere aktaracağımız önemli tecrübeler olacaktır. Enteresan bir periyot yaşadık. Geçen yıl transfer döneminin ardından problemler çıktı. Bunu hepimiz gözlemledik. Ciddi anlamda finansal ve futbol olarak çöküşe soktu bizi. Ekonomik olarak kötü dönemden geçerken bir kulübün 1 yıl içinde 3 seçim yapması normal değil. Bu kadar basit çözüme gidilmemesini söyledik. Herkesin 6-9 ay hazırlandığı bir seçim olması gereken bir süreçti” dedi.

"Herkesin biz buradayız demesi gerekiyordu"

Finansal ve sportif anlamda zor dönemde görevi bırakmayacaklarını belirten Tekinoktay, “Dibe yaklaşan bir takım gördük. Finansal ve sportif olarak zorlandığı bir dönemde görevden kaçmadık, kaçamazdık. Başkanın istifa kararını aldığı ilk günde burada olduğumuzu, Beşiktaş'ın sahipsiz kalmayacağını söyledik ve seçime hazırlanmaya başladık. Herkesin ilk gün seçime girmesi lazımdı. Herkesin biz buradayız demesi gerekiyordu. Sahaya sahip çıkmak için hepimizin girmesi lazımdı. Bizim geçmişle değil gelecek 20 yılın dizaynını yaparak bir ittifakla seçime girmemiz daha iyi olurdu. Renkler siyah beyaz değil, mavi kırmızı olsa kendimizi ABD seçiminde sanacağız. 5 ay maaş alamayan çalışanlar var. Seçime harcayacağımız parayı, parasını veremediğimiz Pepe’ye verip takımda kalmasını sağlayabilirdik. Finansal durumlar kötü. Diğer 3 adayın 19 yılın temsilcilerin hesap sorma taahhütleri başlıyor. Biz muhalefet olarak görevimizi yaptık. Sahte üyeleri tespit ettik. Borçların matematiksel olarak sürdürülebilir olmadığını söyledik. Bizim karşımıza konulan model sadece bankaya gitmek oldu. Pazartesi ödemeler var deniyor. Pazartesi günü 3.5 milyar TL’yi kasaya koyabilirim. Biz de 50 yıllık temlik yapar parayı kazaya koyarız. Üretim modeli yok, tüketim modeli var” şeklinde bir açıklama yaptı.

"En kötü ihtimalle Şampiyonlar Ligi’ne gitmemiz gerekiyor"

Beşiktaş için bu yıl şampiyon olması gerektiğini söyleyen Tekinoktay, “Bu yıl şampiyonluk için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şampiyonluk olmazsa en kötü ihtimalle Şampiyonlar Ligi’ne gitmemiz gerekiyor. Hocaya da destek verilmesi gerekiyor. Ocak’ta transfer de yapmamız lazım. Takıma canlılık, ruh getirecek isimlerin kadroya dahil edilmesi gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

"Kulübün menfaatine olacaksa koalisyon yapabiliriz"

Kulübün yararı olması halinde birleşmeye karşı olmadıklarını söyleyen Hürser Tekinoktay, “Kulübün menfaatine olacaksa koalisyon yapabiliriz. Fulya davasında kulübün lehine davaların açılmasını bekliyoruz. Kulübün halka açılmasını bekliyoruz. Burası Galatasaray ve Fenerbahçe gibi bir kulüp değildir. Galatasaray, biraz aristokrat bir kulüptür. Fransızca konuşurlar. Değerli bir rakibimizdir. Fenerbahçe daha popülisttir. Gündemi belirlemeye çalışırlar. Biz ise halkın takımıyız. Aziz Yıldırım önemli işler yaptı. Grupların ve derneklerin etkinliğini bitirdiği gibi kulüpteki üye sayısını da artırmıştır. O demokrasi Aziz Yıldırım'ı görevden göndermiştir. Altyapıyla, reklam pazarlamayla ilgilenirim. Para bulamazlarsa ertesi gün para da getirim. Her görevi yaparım. Yarın öbür gün her şeyi yaparım" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu