Hikmet Karaman liglerin oynatılmasından yana!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Teknik Direktörü Hikmet Karaman, liglerin oynatılmasından yana olduğunu açıkladı.

SPOR 22.04.2020, 11:58
Hikmet Karaman liglerin oynatılmasından yana!

Karaman yaptığı açıklamada,  "Ben oynatılmasından yanayım. Fakat şu anki şekliyle değil. Zaten şu an seyahat kısıtlaması var. Gerekli tedbirler alınırsa en uygun tarihte başlatılabilir" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın çalışmalara başladığıyla ilgili haberlere değinen Karaman, "Basında Beşiktaş'ın çalışmalara başladığı yazıyor. Bakıldığında sadece 4 kişiyle yapılıyor bu idmanlar. Almanya'da da dörderli çalışmalar söz konusu. Ama orada herkes kendi arabasıyla gidip geliyor ve duşunu da evde alıyor" dedi.

Gerekli tedbirler alındığında ligin oynatılması gerektiğini belirten Karaman,  "Ben oynatılmasından yanayım. Fakat şu anki şekliyle değil. Zaten şu anda seyahat kısıtlaması var. Gerekli tedbirler alınırsa en uygun tarihte başlatılabilir. Sağlık önlemleri iyi bir şekilde alındığında maçlar oynanabilir. Önlemimizi iyi almadan başlarsak kulüpler nasıl oynayacak. Maça gelenler olacak, oyuncuların teması, antrenmanlar gibi durumlar olacak. Benim buradaki düşüncem yüzde 100 sağlıklı, güvenli bir ortam olmadan liglerin beklemesi taraftarıyım. Durumun temmuz sonlarına doğru daha sıhhatli bir hale geleceğini düşünüyorum. Zaten 8 tane lig maçı ve kupa maçları kalmış. 8 hafta sıkıştırılmış bir zaman diliminde 4, 5 haftada da bitirilir. Sonra lige devam edersin, transferi serbest bırakırsın olur biter" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu