"Her iki kupayı da kovalayacağız"

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, "Potansiyeli oldukça yüksek bir takımımız var. Her iki hedefi de sonuna kadar kovalayacağız" dedi.

SPOR 06.02.2020, 16:15 06.02.2020, 16:16
"Her iki kupayı da kovalayacağız"

Hüseyin Çimşir, Trabzonspor dergisinin şubat ayı sayısındaki röportajında samimi açıklamalar yaptı.

"Hayalimi gerçekleştirdim"

12 yaşında futbola başladığında hayalinin Trabzonspor'da futbol oynamak olduğunu söyleyen Çimşir, "Allah bunu bana nasip etti ve oynamaya başladım, sonrasında kaptanlık yaptım. Futbolculuk kariyerimin ardından yaklaşık beş yıl dışarıda görev aldıktan sonra geçen yıl tekrar kulübüme geri döndüm. Yani dokuz yıl önce oyuncu olarak ayrıldığım takımıma teknik adam olarak geri döndüm. Şimdi ise teknik direktör oldum. Özetlersek insan önce hayal ediyor ve bu hayali gerçekleştiği zaman mutlu oluyor." diye konuştu.

"Takımımızdan beklentimiz büyük"

Çimşir, "Çalışıp takımımızı daha da iyi noktalara taşımak istiyoruz. Takımımızdan beklentimiz büyük. Bu beklentilerimizi karşılayabilecek bir takımın var olduğunu düşünüyorum. İnşallah sezon sonunda beklenilen oyunu oynayarak beklentileri karşılarız."  ifadelerini kullandı.

"İki kulvarda da hedefimiz belli"

Önlerinde lig ve kupanın bulunduğunu hatırlatan Çimşir, "Bu iki kulvarda da hedefimiz belli. Sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Sonunda başarılı olur muyuz, olamaz mıyız hep birlikte göreceğiz. Potansiyeli oldukça yüksek bir takımımız var. Her iki hedefi de sonuna kadar kovalayacağız. İnşallah hep beraber buna ulaşırız. Bizim en büyük artımız, saha içinde problem çözebilecek çok sayıda oyuncuya sahip olmamız. Potansiyeli yüksek bir takım olmamız büyük avantaj. İnşallah bunun karşılığını sezon sonunda alırız." dedi.

"Benim bu kulübe aidiyetim var"

"Benim bu kulübe aidiyetim var." diyen Çimşir, "Ben sadece Trabzonspor'un içinde olduğum zaman değil, dışarıda olsam da aynı aidiyeti hissediyorum. Burası her yerden daha farklı. O zaman da kulübümün haksızlığa uğradığını düşündüğüm için bir taraftar olarak görevimi yaptım. Çünkü ister futbolcu isterse de teknik direktör olayım, fark etmez. Ben her şeyden önce bu kulübün taraftarıyım. Bu kulübün iyi gününde de kötü gününde de yanında olmamız lazım. Yine olsa yine giderim. İnandığım doğrular neticesinde hiç çekinmeden orada yer alırım. 12 yaşında kapısından içeri girdiğim Trabzonspor Kulübü, bize bunu öğretti. Ben burada mutluyum ve kendimi bu kulübe ait hissediyorum. Her zaman elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağım." ifadelerini kullandı.

"Balıkçı bir ailenin çocuğuyum"

Futbolcu olmasını en çok isteyen kişinin babası olduğunu söyleyen Hüseyin Çimşir, "Kendisi benim için çok fedakarlık yaptı. Balıkçı bir ailenin çocuğuyum. Balık işi risklidir. Bazen olur, bazen de olmaz. Bunun sonucunda geliriniz olur veya olmaz. Geçim şartları kolay değildir. Buna rağmen babam ihtiyaçlarımızı bir şekilde karşıladı. Borç alıp, ödüyordu. Sabaha karşı kalkar, içmemiz için ballı süt yapardı. Futbolcu olabilmem için de sürekli fedakarlık yaptı. Maddi açıdan haklı gerekçelerle beni belki antrenmanlara yollamayabilirdi. Sonuçta buraya da bir bütçe ayırması gerekiyordu. Yol parası, yemek parası vardı ve bunlar hep gider. Olmayan bir şeyi de vermek kolay değil. Ama sağ olsun bu konuda hakkı ödenmez." dedi.

Yorumlar (0)
24
açık