Hande Baladın'ı tehdit eden şahıs tutuklandı

Milli sporcu Hande Baladın'a tehdit mesajları ilettiği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı Mustafa N, çıkarıldığı hakimlik tarafından 'silahla tehdit' suçu gerekçesiyle cezaevine gönderildi.

SPOR 02.08.2023, 00:35 Koray
Hande Baladın'ı tehdit eden şahıs tutuklandı

Milli voleybolcu Baladın'a sosyal medya hesabı üzerinden 'Yüzüne asit atarım." diyerek tehditte bulunduğu öne sürülen Mustafa N, Baladın'ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı şikayetin ardından başlatılan tahkikat çerçevesinde yakalandı.

Emniyetteki işlemleri sona erdikten sonra İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen zanlı, tahkikat savcılığına çıkarıldı.

Kimlik kontrolünde 31 yaşında olduğu görülen zanlı hastane çalışanı olduğunu ifade etti. "Hande Baladın'a duygusal bir yakınlık hissettim"

Zanlı Mustafa N, savcılıkta verdiği ifadede, geçtiğimiz yılın başı itibarıyla sosyal medya hesabına bir enerji içeceği markasının reklamlarının gelmeye başladığını, bu reklam bağlantılarını kullanılarak kişisel verilerinin çalınacağından kuşku duyduğunu kaydetti.

Bu durumdan çok rahatsız olduğu için şirkete ulaşmaya çalıştığını fakat bir netice alamayınca şirketin reklam yüzü olan Hande Baladın'a yazmaya başladığını iddia eden zanlı, bu süreçte milli oyuncu Baladın'a duygusal bir yakınlık da hissettiğini ileri sürdü.

Zanlı, savcılıkta kendisine okunan bütün mesajları sosyal medyadan Hande Baladın'a ilettiğini kabul ettiğini belirterek, "Hedefim tehdit etmek değildi. Reklam bağlantıları yoluyla kişisel verilerimi ele geçirmelerini önlemekti. İki hafta evvel şirketin binasına gitme sebebim yöneticilerle bu hususa ilişkin görüşmek istememdir. Üzerime atılı olan suçu ifade ettiğim şekliyle kabul ediyorum." dedi.

Nöbetçi hakimliğe getirilen zanlı Mustafa N, 'silahla tehdit' suçu gerekçesiyle tutuklandı.

Yorumlar (0)