"Gol atarsak asker selamına devam edeceğiz"

Başakşehir kulüp başkanı Gümüşdağ, İrfan Can Kahveci'ye asker selamında  dolayı açılan soruşturma hakkında"Böyle bir haklı mücadelede Mehmetçiğimize, komutanımıza selamı yollamaktan rahatsızlık değil onur ve mutluluk duyarız. Madem ki İrfan Can ile ilgili soruşturma için bir müfettiş atıyorlar, o zaman 7 yıldır Türkiye'de forma giyen Bosna Hersekli Edin Visca, Nijeryalı Azubuike, Brezilyalı Robinho'yu da sevk etsinler. Wolfsberger maçına gidiyoruz. Gol atarsak asker selamına devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

SPOR 29.10.2019, 10:17 29.10.2019, 10:19
"Gol atarsak asker selamına devam edeceğiz"

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, UEFA’nın asker selamı vermiş olduğundan dolayı milli futbolcuları İrfan Can Kahveci’ye soruşturma başlatmasına büyük tepki gösterdi.

Katılmış olduğu bir televizyon programında ki açıklamalarında Göksel Gümüşdağ, A Milli Takım’ın Fransa maçında milli futbolcuların, UEFA Avrupa Ligi J Grubu’nda Avusturya’nın Wolfsberger takımıyla oynadıkları müsabakada İrfan Can Kahveci ve arkadaşlarının asker selamı vermesinin gündem olduğunu belirtti.

Oldukça ilginç bir süreç yaşadıklarını belirten başkan, "Milli takımımız, Fransa maçından çok güzel bir oyun ve önemli bir neticeyle döndü. Bu hassas dönemde ülkemizin terör örgütüyle haklı mücadelesinde Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Fransa maçından başlayıp, son olarak bizim Avusturya takımı Wolfsberger ile yaptığımız karşılaşmadaki futbolcularımızın asker selamı, yoğun bir gündem oldu. Böyle bir haklı mücadelede Mehmetçiğimize, komutanımıza selamı yollamaktan rahatsızlık değil onur ve mutluluk duyarız." dedi.

İrfan Can’ın yanı sıra Edin Visca, Okechukwu Azubuike ve Robinho’nun da asker selamı vermiş olduğunu ifade eden Gümüşdağ, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Biz bu selamı çaktığımızda tüylerimiz diken diken olur. Hiç kusura bakmasınlar. Böyle bir çifte standart olmaz. Oyuncu kardeşlerime gol attıklarında herkesin duygusunu istediği gibi ifade edebileceğini söyledim. Madem ki İrfan Can ile ilgili soruşturma için bir müfettiş atıyorlar, o zaman 7 yıldır Türkiye’de forma giyen Bosna Hersekli Edin Visca, Nijeryalı Azubuike, Brezilyalı Robinho’yu da sevk etsinler.”

Yorumlar (0)
27
açık