"Galatasaray ilklerin ve enlerin kulübü"

Galatasaray Kulüp Başkanı Mustafa Cengiz, "Galatasaray Türkiye’de futbolda, basketbolda olduğu gibi öncü ve ilk kulüp. Voleybolu da neredeyse ülkeye tanıtmış ve yaymış olan kulüp. Hep dediğimiz gibi ilklerin ve enlerin kulübü" açıklamasında bulundu.

SPOR 02.11.2019, 14:05
"Galatasaray ilklerin ve enlerin kulübü"

Spor Toto Şampiyonlar Kupası Şampiyonu Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, şampiyonluk kupasıyla dün Türk Telekom Stadyumu'na geldi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı voleybolcuları Çaykur Rizespor maçı öncesi makamında konuk etti. Ziyarette Galatasaray Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, başantrenör Nedim Özbey, teknik heyet ve oyuncular hazır bulundu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, başantrenör Nedim Özbey ve kaptan Selçuk Keskin ziyaret sırasında kulüp televizyonuna bir takım açıklamalar yaptı.

"Galatasaray Türkiye’de futbolda, basketbolda olduğu gibi öncü ve ilk kulüp"

Galatasaray'ın futbol ve basketbolda olduğu gibi voleybolda da ilk ve öncü kulüp olduğunu belirten Mustafa Cengiz, "O söz tutulurken çekilen acılar, yorgunluklar, verilen mücadele sanırım hocamın burada anlatmaya zamanı yetmez. Kaptanımın, değerli oyuncuların ve sevgili yönetici Okan kardeşimin de. Sonucunda bir kupa geliyor, bu kupa 30 yıl sonra geliyor. Galatasaray Türkiye’de futbolda, basketbolda olduğu gibi öncü ve ilk kulüp. Voleybolu da neredeyse ülkeye tanıtmış ve yaymış olan kulüp. Hep dediğimiz gibi ilklerin ve enlerin kulübü. Nedim hocamın Türk voleyboluna çok büyük katkısı var. Aynı zamanda Milli Takımımızın da hocası. Biz bundan da ayrıca onur duyuyoruz. Onu meccanen de yapıyor. O sözü çok büyük bir söz. 30 yıl sonra kupa getirmek hem de voleybolda ve bunun bana nasip olması beni çok mutlu etti. Camia adına mutlu etti. Kendisine, bütün teknik ekibe, bütün idari kadroya, kaptanımız Selçuk’a ve bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. Az çok biliyorum, mümkün oldukça maçlara gitmeye çalışıyorum. Onların çektiği mücadeleyi, çektiği acıyı görüyorum. Tekrar tebrik ediyorum, hepsini tek tek kutluyorum" dedi.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu