Galatasaray'dan tazminat açıklaması

Galatasaray Kulübü, Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılmasından sonra Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı tazminatla ilgili yapılan yorumlar hakkında açıklama yayınladı.

SPOR 19.06.2019, 17:39 19.06.2019, 17:43 Banu Fırıncılar
Galatasaray'dan tazminat açıklaması

Kulübün internet sitesinden "Hukuki Temelden Yoksun Açıklamalar Hakkında" başlığıyla yayınlanan açıklamada, "Teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim ile TFF arasındaki ihtilaf, mahkemelerce incelenmiş ve netice olarak teknik direktörümüz haklı bulunarak tazminat alacağına hükmedilmiştir. Bu aşamada söz konusu hukuki ihtilafı tartışmak abesle iştigal olup yargı organlarınca karara bağlanmış kesin yargı kararlarına saygısızlıktır." ifadelerine yer verildi. 

"Kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik açıklamalardır"

Fatih Terim'in aldığı tazminatın tamamını Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağışladığına dikkat çekilen açıklamada, "Teknik direktörümüzün mahkeme kararı ile hüküm altına alınan alacağı, sözleşmeden kaynaklanan cezai şart alacağıdır. Bakiye süre ücret alacağı değildir. Bu sebeple de Sayın Fatih Terim ile kulübümüz arasında akdedilen sözleşme bedelinin, hükmedilecek tazminat tutarına bir etkisi söz konusu değildir. Kaldı ki mahkemece TBK m. 182/son fıkra uyarınca ceza tutarından tenkisat yapılmak suretiyle hüküm kurulmuştur. Üstelik bahse konu tazminat tutarının tamamı teknik direktörümüz Sayın Fatih Terim tarafından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağışlanmıştır. Söz konusu açıklamalar, hukuki bilgi ve temelden yoksun olup, kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik art niyetli açıklamalardır." ifadeleri kullanıldı. 

Yorumlar (0)
-0°
açık