Galatasaray'dan 'Süper Kupa' kararı

Dursun Özbek, divan kurulunun görüşlerinin Fenerbahçe ile oynayacakları Süper Kupa müsabakasının ülkemizde oynanması yönünde olduğunu ifade etti.

SPOR 06.11.2023, 19:05 topcu
Galatasaray'dan 'Süper Kupa' kararı

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, kulübün Galatasaray Lisesi'nde basın mensuplarına kapalı olarak yapılan kasım ayı olağan divan kurulu toplantısının akabinde açıklamalar yaptı. 

Divan kurulu toplantısında pek çok hususu görüştüklerini bildiren Dursun Özbek, "Bunlardan birinde ise Süper Kupa'nın ülkemizde oynanması hususundaki talepler görüşüldü. Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulunun görüşleri, Süper Kupa karşılaşmasının Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında bu müsabakanın ülkemizde oynanmasının çok daha güzel olacağı yönünde. Kurulu üyeleri, 'TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) Süper Kupa ülkemizde oynansın. Eski ismi Cumhurbaşkanlığı Kupası idi. Kupayı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ellerinden almak istiyoruz.' diyor. Bu doğrultuda bir görüş çıktı." şeklinde konuştu.Fenerbahçe de aynı görüşte

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 29 Aralık 2023'te Suudi Arabistan'da oynanacak olan Süper Kupa maçının ülkemizde oynanması için önerge verilmişti. 

Kalamış'ta yer alan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde dün gerçekleştirilen toplantıda divan kuruluna sunulan önergede, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında Süper Kupa müsabakasının, Atatürk devrim ve ilkelerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk devrim ve ilkelerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe'nin tarihine, şeref ve şanına bağdaşmayacağından, maçın Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanmasının kabulünün Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunun oylarına sunulmasını teklif ederiz." denilmişti.

Gerçekleştirilen oylama neticesinde önerge oybirliğiyle kabul görmüştü.Ne olmuştu?

TFF'nin resmi internet adresinde yer bulan açıklama doğrultusunda, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da yer alan Al-Awwal Park'ta oynanacak maçın, saat 20.00'de başlayacağı duyurulmuştu. 

Yorumlar (0)