Galatasaray'da bir kişinin testi pozitif çıktı! İdmanlar ertelendi

Galatasaray Kulübü, bir personelin yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalandığını ve antrenmanların 6 gün süreyle durdurulduğunu bildirdi.

SPOR 15.05.2020, 09:44
Galatasaray'da bir kişinin testi pozitif çıktı! İdmanlar ertelendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ligleri açma konusunda ısrarlı ancak kulüplerde yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları artmaya devam ediyor.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Erzurumspor'un ardından yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakasına rastlanılan takımlara Galatasaray da eklendi. 

Galatasaray tarafından yapılan açıklama şöyle:

''Galatasaray Futbol Takımı tüm oyuncuları, Teknik Direktörümüz Fatih Terim ve yardımcıları ile performans, sağlık, idari ve destek kadrolarındaki tüm çalışanlara sponsor hastanelerimiz Medical Park ve Liv Hospital’ın katkılarıyla dün sabah (14 Mayıs) yapılan koronavirüs PCR testleri sonuçlanmış ve performans ekibimizdeki bir yardımcı personelimizde pozitif vakaya rastlanmıştır. Sağlık Bakanlığı ve TFF Sağlık Kurulu’nun pozitif vaka tespiti sonrası izolasyon, tedavi ve takip protokolleri devreye sokularak takımımızın antrenmanları 6 gün süreyle durdurulmuştur. Bu süre sonrası testler tekrar edilecektir.''

Yorumlar (0)
24
açık