Galataport'ta şampiyonluk kutlaması

2023 CEV Avrupa Şampiyonası final maçında Sırbistan'ı 3-2 mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, kupa zaferini çok sayıda yurttaşla birlikte kutladı.

SPOR 04.09.2023, 22:44 topcu
Galataport'ta şampiyonluk kutlaması

Galataport'ta düzenlenen kutlama evvelinde CEV Avrupa Şampiyonası ve FIVB Milletler Ligi'nde elde edilen kupalar, kürsüye getirildi.

Sporcular ve teknik ekip bir bir anons edilirken, meydanı dolduran çok sayıda yurttaş tezahüratlarla takımlarına destek verdi.

Sahneye çıkan Gizem Örge, gerçekleştirdiği konuşmada "Devamlı zorluklarla sınanan ülkem, size gülmek inanın ki çok yakışıyor. Bu büyük zaferin tadını çıkarın." sözlerini sarf ederken büyük bir alkış aldı.Eda Erdem: "Sizlere başarılar getirmek istiyoruz"

Cansu Özbay, "En büyük Türkiye." diyerek yurttaşları coştururken, Zehra Güneş ise böyle bir kalabalıkla bir araya gelmenin eşsiz bir duygu olduğunu ifade etti. 

Ebrar Karakurt, yurttaşların kendilerini her daim desteklediklerinin altını çizerek "Dünyadaki en güzel sevgiye sahibiz. Sizler bizim arkamızdaki kuvvetsiniz, iyi ki varsınız." dedi.

Eda Erdem Dündar, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. senesinde gelen başarılardan ötürü çok mutlu olduklarına işaret ederek, şu ifadeleri paylaştı:

"Harika görünüyorsunuz, enerjiniz müthiş. İlk günden bu yana bizleri destekliyorsunuz. Bizler de çok daha iyi performanslar gösterip sizlere başarılar getirmek istiyoruz. İyi ki varsınız."Üstündağ, Malatya türküsünü seçti​​​​​​

Başantrenör Daniele Santarelli, müthiş bir gün yaşadıklarını ifade ederken, herkesi kutladı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Menajeri Pelin Çelik ise organizasyon boyunca çok heyecanlandıklarını söyleyerek, "Biz çok büyük bir aileyiz ve beraberce başardık. Bizim en büyük aşkımız Türkiye, bayrağımız ve ay-yıldızlı formamız. İyi ki varsınız." diye konuştu.

TVF (Türkiye Voleybol Federasyonu) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, sahneye Malatya türküsüyle çıktı. Malatyalı olan Başkan Üstündağ, kütüğü Malatya'da olan takımın yıldızlarından Melissa Vargas'ı da yanına alıp oynadı. Tüm takım ikiliye eşlik ederken, Üstündağ akabinde konuşmasını yaptı.

Mehmet Akif Üstündağ, şöyle konuştu:

"Ben alkışı, bu kızlarımızı bugünlere getiren aileler için istiyorum. Eğer onlar olmasaydı, bu tablo yaşanmazdı. Bana bugün en fazla sorulan sual, sırada neyin olduğuydu. Sırada tabii ki olimpiyat var. Biraz evvel Malatya türküsüyle sahneye çıktım. Şubatta çok büyük bir deprem felaketi yaşandı. Depremi yaşayan 11 kentimizden biri de Malatya'ydı. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabır temenni ediyorum. Umarım ki bu kupalar onlara da bir moral olmuştur. Bu kupaları afet bölgesindeki herkese armağan ediyorum. Siz bu şekilde destek verdikçe bu kızlar çok daha büyük başarılara imza atacaktır."

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, açıklamaların akabinde meydana gelen yurttaşlarla beraber doyasıya eğlendi.

Yorumlar (0)