Futbola duydukları aşk, engel tanımadı: Saha temizlediler!

Diyarbakır’da bir grup futbolsever, kısıtlı olan imkanların önüne geçme kararı aldı. Engelleri aşan 40 futbol meraklısı, sahaları olmadığı için boş bir arazi bulup orayı taştan temizlediler.

SPOR 16.03.2021, 12:30 16.03.2021, 13:05
Futbola duydukları aşk, engel tanımadı: Saha temizlediler!

Engel tanımayan futbol severler, ellerini taşın altına koydu! Saha bulamayan 40 futbolsever, taşlık bir arazi buldu ve orayı temizleyerek futbolun zevkini çıkardı. Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı ve ilçeye 27 kilometre uzaklıkta yer alan Oymaklı Küme Evleri'nde, futbol aşkı engelleri kaldırdı. Oymaklı’daki 40 futbolsever, kızıltı imkanlar ve buna bağlı olarak bir sahaları olmaması nedeniyle bir saha arayışına girdiler.

Futbol aşkıyla saha temizlediler

Köylerinde boş bir arazı bulan futbolseverler, ellerini taşın altına koydu. Taş dolu araziyi temizlemeye başlayan gençler, bu araziyi bir futbol sahası haline getirmek için çaba gösterdiler. Hayalleri için bir çaba gösteren ve engelleri kaldıran gençler, köydeki gündelik işlerinin sona ermesinden hemen sonra, sahaya gelerek futbol oynuyorlar.

Devlet yetkililerinden destek bekliyorlar

Köydeki gençler, sporseverlerin ve devletin bu konuda kendilerine destekte bulunmasını isterken, Rahat bir saha oluşturulması konusunda uygun koşullar istediklerini de sözlerine eklediler. Köydeki neredeyse herkesin futbola düşkün olduğundan söz eden gençler,saha ve spor malzemesi konusunda devlet yetkililerinden destek bekliyorlar.

Yorumlar (0)
20
açık