Futbol taraftar gruplarından İsrail'e tepki

Futbol taraftar grupları, Gazze Şeridi'ne dönük saldırıları sebebiyle İsrail'i protesto etti.

SPOR 18.11.2023, 23:53 topcu
Futbol taraftar gruplarından İsrail'e tepki

İsrail Konsolosluğunun önünde bir araya gelen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Bursaspor, Ankaragücü, Adana Demirspor, Sakaryaspor ve Kocaelispor taraftar grupları, slogan atarak İsrail'e tepkilerini gösterdi."Sabrımız taştı"

Gruplar adına gerçekleştirilen açıklamada, İsrail için "Filistin'i soykırıma, zulme, ölüme ve açlığa mahkum eden terör devleti" ifadesi kullanıldı.

İsrail'in insanlık suçu işlediğinin altı çizilerek, "Her fırsatta insan haklarından söz eden Batılı devletlerin, bütün dünyanın gözlerinin önündeki İsrail terörizmine hiçbir daim ses çıkarmadığını bizler çok iyi biliyoruz. Bundan ötürüdür ki bütün dünya, bütün insanlık kıyamda ve ayakta insanlık onuru için zalimin zulmünü haykırıyor ve haykırmayı da sürdürecek. İsrail'in bütün dünyanın gözleri önünde Filistin'de yaptığı insanlık suçu ve soykırım, vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır." denildi."Gün direniş günüdür"

İsrail'in hastaneleri ve okulları hedef aldığı, çocuklar ve kadınları öldürdüğü vurgulanan açıklama, "Öfkemiz, acımız, hüznümüz çok büyük. Filistin direnişini fakatsız, amasız desteklemek insan olmanın bir gereğidir. Filistinlilerin direnişini savunmak bir adamlık meselesidir, haysiyet meselesidir. Gün direniş günü, zaman Kudüs zamanıdır. Aksa için, Kudüs için ayaktayız. Kardeş Filistinlilerin işgale karşı direnişine selam gönderiyor, dünyanın farklı bölgelerinde Filistin'e destek veren herkes selamlıyoruz." şeklinde son buldu.

Açıklama esnasında defalarca kez meşaleler eşliğinde slogan atılarak Filistin'e destek verilirken, İsrail'e ise sert tepki gösterildi.

Konuşmanın akabinde Filistin'de yaşamını yitirenler için Kur'an-ı Kerim okundu ve taraftar grupları slogan atarak alandan ayrıldı.

Yorumlar (0)