Filistin bayrağı açanların kombineleri iptal edildi

İskoçya ekiplerinden Celtic, Filistin'e destek veren 'Green Brigade' (Yeşil Tugay) adlı gruba mensup taraftarlarının iç saha müsabakalarına gelmesini yasakladı.

SPOR 01.11.2023, 01:03 01.11.2023, 01:04 topcu
Filistin bayrağı açanların kombineleri iptal edildi

İngiltere basınında yer bulan haberlere göre kulübün, 'Green Brigade' grubunun mensuplarına ilettiği elektronik posta ile kombine bilet sahiplerinin iç saha karşılaşmalarına katılmasını yasakladığı belirtildi. 

Bahse konu haberde, kararın İspanya ekiplerinden Atletico Madrid ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan mücadelede taraftarların tribünlerde Filistin bayrakları açmasının akabinde geldiğine dikkat çekildi.

Celtic'in 'Green Brigade' mensuplarının gösterileri sebebiyle daha evvel iki defa para cezası aldığı ve UEFA'nın çok daha fazla disiplin cezası vermesinden çekindiği kaydedildi.

"Filistin'e hürriyet"

Celtic taraftarları, söz konusu müsabaka esnasında Filistin'e verdikleri desteği, maçın ardından da sürdürmüştü.

Celtic Park'ta misafir ettikleri İspanya ekibiyle 2-2'lik skorla berabere kaldıkları karşılaşmanın akabinde stadyumun etrafında Filistin bayrağı açmayı sürdüren taraftarlar, "Filistin'e hürriyet." sloganı atarak gösterilerine devam etmişti.

İsrail'in abluka altında olan Gazze Şeridi'ne saldırılarını kınayan ve buna karşı olduklarını ifade eden taraftarlar, uzun bir süre devam eden protestonun akabinde saha etrafından olaysız bir şekilde ayrılmıştı.

Celtic taraftarları, UEFA'dan gelen bütün uyarılara karşın müsabaka boyunca Filistin bayrağı açarak Filistin'e destek vermişti.

Yorumlar (0)