Fenerbahçe'den TFF'ye tazminat davası

Fenerbahçe, ‘3 Temmuz Şike Kumpası’ sürecinde yaşananlar sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na 250 milyon TL’lik tazminat davası açtığını duyurdu.

SPOR 23.08.2021, 11:50 24.08.2021, 14:59 Ömer Aksan
Fenerbahçe'den TFF'ye tazminat davası

Fenerbahçe Kulübü, 3 Temmuz davası sebebiyle TFF’ye 250 milyon TL'lik tazminat davası açıldığını açıkladı.

“Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı engellendi”

Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklamada, "Bütün kamuoyunun bildiği üzere '2010 – 2011 Türkiye liginin şampiyonu Fenerbahçe’dir.” sözlerine yer  verilirken, 3 Temmuz Kumpası ile kulübün Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkının engellendiğine dikkat çekildi. 

Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu kumpası yapanların, adalet, hukuk ve hak amacından uzak olan birer FETÖ mensubu oldukları; bu süreçte bütün yargılamalar sonucunda alenen ortaya çıkmıştır. Kumpasın başladığı 3 Temmuz 2011 itibarıyla Fenerbahçe Başkanı, taraftarı ve yönetiminin dik duruşuyla başlayan; Adalete Fener Yak ile ortaya konan adalet arayışı sonucundaki yeniden yargılamada, bütün Fenerbahçeli yöneticilerin beraat etmesine karar verilmiştir. Öte yandan, Fenerbahçe Kulübü’ne 3 Temmuz Kumpasını kuran kişiler, yargılandıkları Kumpas Davası'nda ağır cezalar almışlardır. Bütün bu haksızlıklar ve gerçekler, gün yüzüne çıkmasına rağmen Fenerbahçe'nin 3 Temmuz Kumpası nedeniyle ortaya çıkan maddi ve manevi zararları tazmin edilmemiştir.”

250 milyon TL’lik tazminat davası

3 Temmuz Kumpası nedeniyle ortaya çıkan zararın tazmin edilmesi amacıyla TFF’ye 250 Milyon TL’lik tazminat davası açıldığını açıklayan Fenerbahçe Kulübü’nün açıklamasında, şunlar aktarıldı:

“Bu kapsamda, her fırsatta belirttiğimiz gibi Cumhuriyet tarihinde görülen en büyük hukuksuzluklardan bir tanesinin mağduru olan Fenerbahçe'nin; 3 Temmuz Kumpası nedeniyle ortaya çıkan zararın tazmini için; bu sürecin ilk adımı olarak o süreçte verdiği kararlarla bu zararın oluşmasına neden olan TFF’ye karşı fazlaya ilişkin haklarımız saklı tutularak 250 Milyon TL tutarında tazminat davasını açtığımızı bütün kamuoyuna bildiririz.”

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu