Fenerbahçe'den "Futbolda şike" davası kararı hakkında sert açıklama!

Fenerbahçe Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Yargıtay'ın "Futbolda şike" davası hakkında verdiği söylenilen karara dair sert bir açıklama yaptı.

SPOR 02.01.2020, 23:25 02.01.2020, 23:28
Fenerbahçe'den "Futbolda şike" davası kararı hakkında sert açıklama!

Fenerbahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin aldığı öne sürülen karara dair sert bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Pekin'in açıklamaları şu şekilde yayımlandı: 

“Değerli Fenerbahçeliler ve kamuoyunun dikkatine,

Geçtiğimiz birkaç saat içerisinde, çeşitli haber kanallarında ve sosyal mecralarda Yargıtay 5. Ceza Dairesi tarafından 3 Temmuz davası ile ilgili bozma kararı tesis edildiği yönünde çeşitli haber ve paylaşımlar yayınlanmış ve halen yayınlanmaktadır.

Bahsi geçen bu haber ve paylaşımların bir kısmı, bozma kararının usule ilişkin olduğu ve şekli bir eksiklik sebebiyle tesis edildiği yönünde olup, dosyadaki usule ilişkin eksiklikler, yeniden yargılama sürecindeki tefrik gerekliliği ve bu kapsamda usule ilişkin bir bozma beklentisi içinde olduğumuz zaten çeşitli mecralarda daha evvel de dile getirdiğimiz bir husustu. Bununla birlikte, camiamıza zarar vermeye, ortalığı karıştırmaya ve gündem yaratmaya meyilli bir kısım haber ve paylaşımlar eski Başkanımız Aziz Yıldırım hakkında verilen beraat kararının bozulmuş olabileceği ve yeniden yargılama yapılacağı olasılığını dillendirmekte ve sanki esasa ilişkin bir bozma ilamı varmış izlenimi uyandırmaya çalışmaktadırlar.

Önemle belirtmek ve altını çizmek istiyoruz ki, henüz Yargıtay tarafından resmi internet sitesine veya UYAP'a yüklenmiş ve gerekçe içeren bir ilam metni yoktur. Hal böyle iken, olasılıklar ve asılsız bir takım iddialardan hareketle yorumda bulunulması, hem hukuk güvenliğine, hem de Fenerbahçe camiasına zarar vermektedir.

Dolayısıyla, resmi merciler tarafından gerekli prosedür ve işlemler tamamlanarak Yargıtay ilamı paylaşılmadan, haber kanallarında ve sosyal medyada paylaşılan yorum ve iddialara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Son olarak, mevcut bilgi kirliliğine rağmen, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yönetimi olarak, 3 Temmuz davasının, hain FETÖ saldırısına karşı dimdik ayakta durarak FETÖ’ye karşı direnişin ilk kıvılcımını yakan Fenerbahçemiz’in kırmızı çizgisi olduğunu ve davanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı bir kez daha belirtiriz."

Fenerbahçe Spor Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Fethi Pekin”

Yorumlar (0)
18
kapalı