Fenerbahçe'den '3 Temmuz' açıklaması

Fenerbahçe Spor Kulübü, '3 Temmuz'un 12'nci yılında bir açıklama paylaştı.

SPOR 03.07.2023, 00:55 Koray
Fenerbahçe'den '3 Temmuz' açıklaması

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet adresi üzerinden gerçekleştirilen açıklamada, "Fenerbahçe'ye karşı kurulan hain kumpasın üzerinden tam 12 sene geçti. Geleceğine, emeklerine, tarihine leke sürdürmeyen camiamız ve kulübümüz; taraftarları, sporcuları, yöneticileri ve başkanıyla tek yürek oldu, kulübümüzü kumpasa teslim etmedi. Yüce Türk yargısı tarafından verilen kararla Fenerbahçe'ye karşı yapılanlar hukuk önünde de ortaya çıktı, kumpas tescil edildi, rol sahiplerine hapis cezaları verildi." denildi."Fenerbahçe yıkılmazdır"

Fenerbahçe'nin manevi ve maddi zararını tazmin edene değin sürecin süreceğine işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kulübümüz için kumpasın rol sahiplerinden hesap sorulana, manevi ve maddi zararlarımız tazmin edilene değin bu süreç bitmeyecek, 3 Temmuz 2011'de başlayan mücadelemiz hukuk önünde son güne kadar sürecektir. Bugün bu sürecin 12'nci yılında dimdik ayakta duran Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir defa daha altını çiziyoruz; Fenerbahçe bu güzel Türkiye'nin milli bir değeri, 100'üncü yılındaki Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilmez neferi, sporla yetişen geleceğin, sporcu nesillerin tek yuvasıdır. Milyonlarca taraftarıyla kulübümüz yıkılmazdır."

Yorumlar (0)