Fatih Tekke imzayı attı, planlarını paylaştı!

Corendon Alanyaspor ile 1,5 yıllığına anlaşan teknik direktör Fatih Tekke, imza töreninde mesajlar verdi. Elinde sihirli değneğin olmadığını, kısa zamanda sonuç beklememek gerektiğini kaydeden Tekke, planlarından bahsetti. İşte Fatih Tekke'nin Alanyaspor hedefleri...

SPOR 03.11.2023, 20:03 06.11.2023, 12:12 Hakan Öksüz
Fatih Tekke imzayı attı, planlarını paylaştı!

Trendyol Süper Lig'de bu sezon çıktığı 10 maçta sadece iki galibiyet alan 10 puanlı Alanyaspor'da teknik direktörlük görevi Fatih Tekke'ye emanet edildi. Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde yapılan imza töreninde Fatih Tekke, kendisini 1,5 yıllığına Alanyaspor'a bağlayan sözleşmeye imzayı attı.

"Takıma oyun kimliği kazandırmak istiyoruz"

İmza töreninde konuşan Fatih Tekke, öncelikli hedeflerinin, takımı tehlikeli bölgeden uzaklaştırmak olduğunu kaydetti. Oyun gücünü artırarak Alanyaspor seyircisine iyi futbol izletmek istediklerini aktaran Tekke, "Galatasaray karşılaşmasından önce milli araya kadar iki maç yapacağız. Bu karşılaşmalardan puan ve puanlar çıkararak moral depolamak istiyoruz. Daha sonra takıma oyun kimliği kazandırmak için kolları sıvayacağız." dedi.

"Kısa sürede değişim beklemek makul olmaz"

Takımı bir organizasyonun içine sokacağını, bunun kendi futbol anlayışı açısından "olmazsa olmaz" olduğunu vurgulayan başarılı antrenör, "Kısa sürede değişim beklemek makul olmaz. Taraftarlarımız biraz sabretsin. Elimde sihirli değnek yok, zaten futbolda böyle bir şey de yok. Bence eksikler olsa da takımın kadrosu iyi. Takımın coşkusunu üst seviyeye çıkartacağız ve milli arada yoğun şekilde çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)