Euroleague'de Anadolu Efes, Bayern Münih'e mağlup oldu

THY Euroleague’in 9. haftasında Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Alman ekibi Bayern Münih’e 74-71'lik skorla yenildi.

SPOR 18.11.2020, 00:18 Koray
Euroleague'de Anadolu Efes, Bayern Münih'e mağlup oldu

THY Euroleague’in 9. haftasında Anadolu Efes, Sinan Erdem Spor Salonu’nda Alman ekibi Bayern Münih'le karşılaştı.

Karşılaşma başa baş mücadeleye sahne olurken, Anadolu Efes 74-71'lik skorla yenildi.

Mücadeleye hücumda etkin başlayan Anadolu Efes, ilk 4 dakikayı 12-6 önde geçti.

İlk çeyrekte Efes üstünlüğü

Baldwin, Radosevic ve Dedovic ile 8-0’lık seri yakalayan Alman ekibi, üstünlüğü 12-14 ile ele geçirdi. Son bölümü karşılıklı sayılarla geçilen periyodu Larkin’in son saniyelerde serbest atıştan kaydettiği basketlerle lacivert-beyazlılar 23-22 önde bitirdi.

İkinci periyoda hem hücumda hem de savunmada kötü bir başlangıç yapan Efes; Zipser, Dedovic ve Reynolds'ın basketlerine engel olamayınca 29-23 geriye düştü. Lacivert-beyazlılar; Pleiss, Micic ve Larkin ile farkı kapatmaya çalışsa da savunmada Baldwin’i durduramayınca Alman ekibi devreye 42-37 üstün girdi.

Üçüncü periyodu da önde kapattık

Üçüncü periyotta Micic, Anderson’un üçlükleri, Pleiss ve Larkin’in de içeriden bulduğu sayılarla Anadolu Efes 10-0’lık seri yakalayarak 47-44 öne geçti. Son bölüm Pleiss, Moerman ile pota altını iyi kullanan lacivert-beyazlılar, periyodu 57-50 önde tamamladı.

Son periyoda Moerman’ın üçlüğü ile başlayan Anadolu Efes, farkı 8’e yükseltti. Periyodun son dakikalarında Reynolds ile pota altında etkili olan Alman ekibi, bitişe 1 dakika kala 72-70 öne geçti. Son 17 saniye kala Larkin ile 2 serbest atışından birinden yararlanamayan temsilcimiz, parkeden 74-71'lik skorla mağlup ayrıldı.

Yorumlar (0)
19
açık