Eskişehirspor'a haciz şoku! Her şeyi götürdüler

Eskişehirspor, mali kriz ve transfer yasağının yanı sıra lige -6 puanla başlarken şimdi de haciz şoku yaşadı. Eski mali müşavir Baki Dündar, 90 bin liralık alacağına karşın kulübün spor aletlerini, televizyon ve bilgisayarlarını haczetti.

SPOR 23.08.2019, 15:10
Eskişehirspor'a haciz şoku! Her şeyi götürdüler

TFF 1. Lig takımlarından Eskişehirspor'da bir dönem çalıştıktan sonra ayrılan mali müşavir Baki Dündar, 90 bin liralık alacaklarına karşılık kulübe polis eşliğinde icra memurları gönderdi.

İcra memurları, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde incelemede bulunarak, futbolcuların kullandığı spor aletlerinin yanı sıra televizyon ve bilgisayara haciz koyarak kamyonlara yükletti.

Avukat Mualla Dündar, "İcra takibi kesinleştiği için biz diğer bütün alacaklılar gibi yasal yollara tevessülle hukuki haklarımızı kullanmak amacıyla ve kaydıyla buraya geldik. Bunu icra müdürleri ve memurları da bilir. Alacak oranında bizim mal haciz etmemiz mevcut. Ben bunu tekrar söyleyeyim insanların kişisel meselesi değil bu. Eskişehirspor ile alakalı kişisel bir durum mevcut değil." ifadelerini kullandı.

"Kulübün mali durumu ortada"

Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mustafa Topkaya, mali durumun ortada olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"İcra memuru ile beraber alacaklının vekili de şu an burada. Kanunen icra takibi de başlattı. Alacağı vardır haciz işlemini yapıyor. Ama tabi Eskişehirspor tüm şehrin ortak manevi değeri. Bu haczin yapılmış olması normal şartlarda Eskişehir halkının tamamını ilgilendiren bir camiada yapılmış olması tabi üzücü. Kulübün mali durumu ortada. Kulüpte biz elimizden geldiğince futbol takımındaki futbolcu alacaklarını da karşılamaya çalışıyoruz ama yani bugüne kadar mevcut alacaklılarla ilgili ilk defa haciz gelmiyor birçok defa haciz geldi."

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu