Ersun Yanal: O zaman maçı tekrar edelim

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Göztepe ile 2-2 berabere kaldıkları karşılaşmanın ardından hakem yönetimine eleştiride bulundu.

SPOR 01.12.2019, 09:32
Ersun Yanal: O zaman maçı tekrar edelim

Adaletli kararlar alınmadığını dile getiren Ersun Yanal, "Adalet futbol için var. Adalet yoksa, futbol da yok. Ali gider, Veli gider, Ersun gider ama bunun hesabını kim verecek? Merak etmeyin, biz bu ligde sıralamayı belirleyeceğiz." şeklinde konuştu.

Alınan hatalı kararları vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Bugün futbol konuşmak istemiyorum. Bugün kural hatası vardır, değildir bunu tartışmak istemiyorum. Bugün Fenerbahçe'nin oynadığı maç tarihe geçti. Geçen hafta da yaşanıyor bu. Sonra Fenerbahçe gol atıyor maçın belki şekli değişecek.  Gol atıyorsun, uzun bir süre VAR'a bakılıyor. Adalet yoksa futbol da yok, adalet varsa futbol da var. Ancak bu adalet çifte standartlı uygulanırsa o zaman sorun vardır. Ama bu yapılan ne olacak?" dedi.

Ersun Yanal konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Geçen hafta VAR, bu hafta yok!"

"Ligde 18 takım kıyasıya mücadele içerisinde ama kafamdaki standartlarla ilgili soruları gidermem gerekiyor. Adalet varsa futbol var, adalet yoksa futbol yok. Futbolun dışında bir şeyden konuşmadık. Biz hesabını vereceğiz, hep de verdik. Ancak şu anda futbolun kurallarını uygulayan merciler, çifte standart yapmayacaklar. Geçen hafta VAR, bu hafta yok! O zaman maçı tekrar edelim. Bu uygulamalar, bu standartlar yerini bulsun. Bugün uygulanan kural doğru olabilir, geçen hafta ise pardon deniyor! Ama biz diyemiyoruz. Böyle adalet yok arkadaşlar, böyle keyfi adaletten vazgeçilmesi gerekiyor. Futbol güzelleşsin diye her şeyi yapıyoruz. Kendi kariyerim için de her türlü temizliğe varım ama artık belimizi doğrultalım. Bu biraz sulandırıldı, tuhaf bir görüntü olmaya başladı. Eğrelti etmeye başladı, lütfen artık düzeltelim. Geçen hafta ile bu haftanın incelemesini yapın. Bugünkü oyun tarihe geçer, çok da konuşulur. Biraz da konuşulsun."

"Bugün futbolu konuşacak şey kalmadı"

"Biz gerekeni yapacağız, Fenerbahçe'nin gerektiği çizgiyi yakalayacağız. Merak etmeyin, Fenerbahçe olması gereken çizgide olacak ve sıralamayı belirleyeceğiz. Ancak bazıları adaletli olmak zorundalar. Fenerbahçe'nin puan kaybı düzelir ama bugün adaleti konuşmalıyız. Ben sorudan kaçmıyorum, adaleti sorgulayalım. Açın bakın bakalım, kaç tane olduğunu siz daha iyi biliyorsunuz. Ben futbolla ilgileniyorum, futbol konuşuyorum ama bugün futbolu konuşacak şey kalmadı. Siz daha iyi biliyorsunuz, çıkartırsınız kaç maç ne olduğunu." 

Yorumlar (0)
18
açık