Ersun Yanal: "Henüz koşmasak da..."

Fenerbahçe'in Konyaspor'u 5-1 yendiği maç sonrası açıklamalar yapan teknik direktör Ersun Yanal, "Tam takım olduğumuzda taraftarlarımıza neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir maç oldu" dedi.

SPOR 26.10.2019, 23:37
Ersun Yanal: "Henüz koşmasak da..."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, Süper Lig'in 9. haftasında İttifak Holding Konyaspor'u 5-1 yendikleri karşılaşmayla ilgili açıklamalar yaptı.

Mücadelein ardından gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Ersun Yanal, kanat oyuncularının takıma katılmasının oyunlarını etkilediğini belirterek, "Tam takım olduğumuzda taraftarlarımıza neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir maç oldu. Özellikle kanat oyucularımızın oyuna katkısıyla koştuğumuz yolda daha iyi gideceğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe taraftarlarına bu yolda umut verdiğimizi düşünüyorum. Takımımız tamamlandığında daha iyi performans vereceğimizin en azından mesajını verdik. Bu yolda bu mesajı güçlendirerek devam edeceğiz." değerlendirmesini yaptı.

"Birçok oyuncumuzu kullanamadık"

İttifak Holding Konyaspor'un Türkiye'de kapalı savunmayı en iyi yapan takımlardan biri olduğunu kaydeden Yanal, "Disiplinlerinden dolayı bu sertliği uzun süre devam ettiren bir takım. Sezon başından bu yana eksik devam ettik. Birçok oyuncumuzu kullanamadık. Onlar döndükçe daha farklı oyunlar ortaya çıkacağının mesajını verdik. Rodrigues bunlardan birisi. Yaklaşık 6 maç kanat ve beklerimiz yoktu. Onlar katıldıkça ve performansları arttıkça alternatiflerimiz artıyor. Bugün sevindirici olan başka bir şey de farklı oyuncularımızın skora katkısıydı. Pozisyon da vermedik. Pozisyon vermediğimizde takımımızın çok daha kendine öz güveni olacaktır. Özetle henüz koşmasak da yürüdüğümüzün ayak sesleri en azından oyuncularımızın performasıyla ortaya çıkmış oldu." ifadelerini kullandı.

Ozan Tufan yorumu

Bu sezon ilk golünü atan futbolcusu Ozan Tufan hakkında Ersun Yanal, "Ozan Tufan, Türk futbolu için çok önemli bir karakter. Şu anda çok profesyonelce bir süreci yönetiyor. Ozan bizim camiamız, takımımız için önemli bir oyuncu oldu. Kaybetmiş olduğu senelerin önüne geçecek. Milli takım için de önemli bir karakter oldu." yorumunu yaptı.

Sezon başından bu yana yaşadıkları sakatlık sorunlarına da değinen Yanal, "Sakatlıklar, tuhaf sakatlıklardı. 30 senedir bu işin içindeyim rastlamadığım sakatlıklarla karşı karşıya kaldım. Oyuncularımız daha performanlarının belli noktasındalar. Dediğim gibi biz bugün Fenerbahçe'nin kanatları geldiğinde, takım bütün olduğunda ayak seslerini hissettirdik." diye konuştu.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu