Erkan Zengin: Ibrahimovic’in Adana'ya gelmesi için...

Erkan Zengin, Karagümrük’ten ayrılırken başkan Süleyman Hurma ile beraber bir karar verdiklerini ifade ederken, İsveç Millî Takımı’ndan arkadaşı Ibrahimovic’in Milan’a gitmesi hakkında, "Milan’da hafif gelir onun için. Come to Adana’yı beraber söyleyelim gelmesi için ama 1 milyon kişi olmamız lazım" dedi.

SPOR 05.01.2020, 15:00 12.01.2020, 16:07
Erkan Zengin: Ibrahimovic’in Adana'ya gelmesi için...

Sezona TFF 1. Lig takımlarından Fatih Karagümrük'te başlayan ve ilk yarının son haftalarında takımdan ayrılan Erkan Zengin daha sonra Adana Demirspor'a transfer olmuştu.

Devre arası hazırlık çalışmalarını Antalya Belek'te devam eden Adana ekibinde yeni transfer Erkan Zengin,  önemli açıklamalar yaptı.

Çalışmaların iyi başladığını ifade eden Zengin, “Bu sabah test yaptık ve 15 gün buradayız. Adana Demir'de bulunmaktan mutluyum. Bu 15 gün çok iyi bir kamp dönemi geçiririz inşallah. Eski oyunumu devam ettireceğim. Buranın büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Taraftar, futbolcular herkes iyi bir grup oluştu. Bundan sonra çok iyi çalışıp şampiyon olacağız. Bu yüzden geldik buraya” açıklamasında bulundu.

"Oradan kötü ayrılmadım"

Fatih Karagümrük'ten ayrılış süreci ile ilgili konuşan Zengin, “Karagümrük olayı aslında çok farklı. Ben oradan futbolumla ayrılmadım. Biz başkanla öyle bir karar aldık birbirimizi kırmamak adına. Öyle oluştu bu durum. Süleyman başkan ile hala görüşüyorum. Buraya gelmeden önce 2 hafta Karagümrük ile çalışmalara çıktım. Aramız her zaman iyi olacak. O benim abim, babam gibi bir insan. Oradan kötü ayrılmadım. Çok seviyorum. Böyle bir tercih yaptık ikimiz. Futbolda olan şeyler bunlar. Sezon başında beraber çalıştığım Cüneyt hocada burada. Kalitesi belli. Hoca insan olarak düzgün bir isim. İnşallah daha iyi yerlere gider” ifadelerine yer verdi.

"Milan da hafif gelir onun için"

Ibrahimovic ile hala görüştüğünü söyleyen tecrübeli futbolcu, “Milan'a gitmesi sürpriz değil. 38 yaşında ve dünyanın her yerinde oynadı. Milan da hafif gelir onun için. Come to Adana'yı beraber söyleyelim gelmesi için ama 1 milyon kişi olmamız lazım” dedi.

"26 yıl olmuş gelecek şampiyonluk"

Adana Demirspor ve diğer takımlar hakkında görüşlerini belirten Erkan Zengin, “İyi takımlarda oynadım. Taraftar modeli biraz da bana uyuyor aslında. Beni ateşleme açısından, onlara bir şey verme açısından. Ben de seviyorum. O yüzden bazen seçerek geliyorum aslında. Karagümrük taraftarı da iyi bir taraftardı. Birbirilerine sahip çıkan bir taraftardı. Adana Demirspor taraftarı zaten görevini yapıyor, şu ana kadarda yaptılar. Onlara bizim daha fazla vermemiz lazım. Onlar beklesin, 26 yıl olmuş gelecek şampiyonluk. Böyle bir takım kuruyorsun, futbolcular çok zeki, hocamız, kadro ve başkanımız inanılmaz bir grup olmuş. Burada şampiyon olmazsa bir sıkıntı var zaten” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
15
açık