Erdoğan: "Sanatı ve sporu, bozgunculuk aracı haline getirenler..."

Kabine Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayat pahalılığına neden olan kişilerle ve psikolojik faktörlerle mücadele ediyoruz. Yılbaşında yeni tedbirler uygulanacak." dedi. Metrolarda ve otobüslerde insanların kıyafetleri yüzünden taciz edildiğini gördüklerini kaydeden Erdoğan, "Bazı kişiler ise sanat, spor ve kültür gibi alanları bozgunculuk aracı haline getiriyor. Herkes kendi ifade etme ve özgürce yaşama hakkına sahiptir." ifadelerini kullandı.

SPOR 05.09.2023, 20:08 Hakan Öksüz
Erdoğan: "Sanatı ve sporu, bozgunculuk aracı haline getirenler..."

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı, 4 saat sürdü. Toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalar yaptı. 

Deprem bölgesini kalkındırmaya devam edeceklerini kaydeden Erdoğan, bunun sistemli şekilde sürdürüleceğini söyledi. Yeni dönemde Türkiye'yi darbe anayasasından kurtaracaklarının altını çizen Erdoğan, "sivil anayasa" çağrısını yineledi.

Ekonomideki yol haritasını içeren orta vadeli programın yarın tanıtılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "G-20 Liderler Zirvesi için hafta sonu Hindistan'a gideceğiz. 1 hafta sonra ABD'de olacağız." dedi.

"Hayat pahalılığı için yılbaşında yeni tedbirler uygulanacak"

Devlet olarak hayat pahalılığının artmasına neden olan psikolojik faktörlerle mücadele ettiklerini vurgulayan Erdoğan, "Fahiş fiyat artışı yapan kişilerle de mücadelemiz sürüyor. Enflasyonu düşürecek adımlar atıyoruz. Son dönemde ekonomide yaşanan zehirli iklimden, vatandaşlarımızı korumaya çalışıyoruz. İkinci el araç ticareti ile elektronik ticaret platformlarını dikkatle inceliyoruz." ifadelerini kullandı.

"Kimsenin günlük hayattaki hak ve özgürlüğüne karışılamaz"

Yollarda ve otobüslerde son zamanlarda yaşanan tartışmalara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kimsenin günlük hayattaki hak ve özgürlüğüne karışılamaz. Metrolarda ve otobüslerde insanların kıyafetleri yüzünden taciz edildiğini görüyoruz. Bazı kişiler ise sanat, spor ve kültür gibi alanları bozgunculuk aracı haline getiriyor. Herkes kendi ifade etme ve özgürce yaşama hakkına sahiptir." diye konuştu.

Yorumlar (0)