Emiliano Sala'nın ölümünde şok detay!

Yıl başında uçak kazasında yaşamını yitiren Arjantinli futbolcu Emiliano Sala ve pilot David Ibbotson'ın soruşturmasında ilginç bir gerçek ortaya çıktı.

SPOR 14.08.2019, 19:12
Emiliano Sala'nın ölümünde şok detay!

Yıl başında uçak kazasında yaşamını yitiren Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın, kazadan önce yüksek oranda karbonmonoksit gazına maruz kaldığı tespit edildi.

Kazayı inceleme altına alan AAIB (İngiltere Hava Kazaları Soruşturma Birimi) tarafından yayımlanan rapora göre, Emiliane Sala'nın kanında yüzde 58 oranında karbonmonoksit gazı belirlendi.

Raporda, bu derece yüksek oranda karbonmonoksit gazına maruz kalan bireylerde baygınlık, bilinç kaybı ve kalp krizi gibi semptomlar yaşandığı, kaza yapan uçağın içinde yolcu ile pilotu ayıran kabin olmadığı için cesedine henüz ulaşılamayan pilot David Ibbotson'ın da büyük ihtimalle aynı durumu yaşadığı bildirildi.

Raporda, karbonmonoksit zehirlenmesi halinde pilotun manevra kabiliyetinin önemli ölçüde veya tamamen yok olacağı vurgulandı. Raporda, Sala ve Ibbotson'ın zehirlenme sonrası uçak içerisinde veya çarpma etkisiyle ölme olasılığına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Raporun ardından Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın ailesi tarafından yapılan açıklamada ise şöyle denildi:
"Uçağın içinde bu derece yüksek karbonmonoksit gazı saptanması, bu olay hakkındaki kuşkularımızı daha da artırıyor. Gazın uçağın içine nasıl sızdığı ve Emiliano'nun ne şekilde öldüğü,  yapılacak incelemelerle mutlaka ortaya çıkarılmalıdır."

Arjantinli santrfor futbolcu Emiliano Sala, İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City tarafından 19 Ocak'ta kulüp rekoru 15 milyon sterlin karşılığında Nantes'tan transfer edilmişti. Pilot Ibbotson ve Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'nın bulunduğu uçak, 21 Ocak akşamı Fransa'nın Nantes şehrinden Galler'in başkenti Cardiff'e doğru seyir halindeyken Manş Denizi'nde kaybolmuştu. 3 Şubat'ta uçağın enkazının yeri belirlenmiş, 6 Şubat'ta ise çıkarılan cansız bedenin Arjantinli futbolcu Emiliano Sala'ya ait olduğu tespit edilmişti. Pilotun cesedi ise bulunamamıştı.

Yorumlar (0)
23
açık