Dünya basının manşetlerini Arda Güler süsledi: Avrupa'da Arda şaşkınlığı

Dünya basınında yer alan haberlerde, teknik adam Vincenzo Montella'nın, Portekiz maçında Arda Güler'i yedek kulübesinde bekletmesi ve 70'inci dakikada oyuna dahil etmesi eleştirildi.

SPOR 23.06.2024, 14:02 Şeyda Gül
Dünya basının manşetlerini Arda Güler süsledi: Avrupa'da Arda şaşkınlığı

EURO 2024 F Grubu'nun 2'nci haftasında A Milli Futbol Takımı’nın Portekiz ile karşı karşıya geldiği müsabaka rakibimizin 3-0'lık mağlubiyetiyle sona erdi. A Millileri çalıştıran Vincenzo Montella'nın, Arda Güler'i yedek kulübesinde bekletmesi ve 70'inci dakikada oyuna dahil etmesi kararı dış basında da geniş yer buldu.

Anlamayı zorlaştırıyor

İspanyol basınında yer alan haberde, Arda Güler'in maça ilk 11'de çıkmamasına yönelik vurgulara yer verildi. İspanya'nın As gazetesindeki köşesindeki Alfredo Relano, Arda Güler’in oyuna girdiğinde varlığını hissettirdiğini ifade etti. Orta alanda ve ceza sahasına yakın bölgede topu anlamlı bir şekilde dolaştırdığını ifade eden Relano, işlerin Arda Güler’in etrafında geliştiğini belirtti. “Bu durum, neden maça ilk 11'de başlamadığını anlamayı zorlaştırıyor” diyen Relano, Montella'nın kendisini ön plana çıkarmak isteyen ve basının, ana figürüne yönelik övgülerine kıskançlıkla tepki veren teknik adamlardan biri olmasından korktuğunu dile getirdi.

Hayal kırıklığına uğratmadı

İngiliz The Sun'da yer alan haberde ise Arda Güler'in oyuna girdikten sonra iyi işler yaptığı bilgisine yer verildi. “Genç futbolcu Arda Güler, Portekiz karşısında Türk taraftarların sahada görmek istediği oyuncuydu ve oyuna girdiği andan itibaren de hayal kırıklığına uğratmadı” denilen haberde, Arda’nın oyuna girdikten sonra üçüncü bölgede topu ileri taşıyan pas denemelerinde beşte beşle, yüzde yüz isabetle oynadığı vurgulandı. Haberde, “Tüm maç boyunca hiçbir oyuncu üçüncü bölgede bu kadar çok pas yapmadı” denildi.

Kadro seçiminde şaşırttı

Kenan Yıldız ve Arda Güler'in ilk 11'de olmamalarının şaşırtıcı olduğu yorumu yapılan İtalyan Calciomercato’nun haberinde ise İtalyan teknik adamın tercihleriyle ilgili değerlendirme yapıldı. Haberde, “Montella, hem Juventus oyuncusu Kenan Yıldız'ı, hem de hafif bir kas yorgunluğu yüzünden Gürcistan'a karşı attığı müthiş golden sonra fenomen Arda Güler'i ilk 11'e almayarak kadro seçiminde şaşırttı” ifadelerine yer verildi.

İlk 11'de yer almadı

Arjantin basınından BolaVip'te genç futbolcunun karşılaşmaya yedek kulübesinde başlaması sorguladı. 'Arda Güler neden Türkiye-Portekiz maçında ikinci yarıda oyuna girdi?' başlığıyla yayınlanan haberde, Dortmund Stadı'nda Türkiye'nin Portekiz'e yenildiği karşılaşmada Arda Güler, Vincenzo Montella'nın ilk 11'inde yer almadığı ifade edildi. Real Madridli futbolcunun ilk hafta Gürcistan karşısında ilk 11'de forma giydiği anımsatılan haberde, “Hatta gol bile atmıştı. Ancak bu kez ikinci yarı oyuna alındı” denildi.

Yorumlar (0)