Denizlispor Başkanı'ndan Bein Sports'a ödeme tepkisi

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, Spor Toto Süper Lig'in yayıncı kuruluşu olan Bein Sports'a kulüpleri yapılan ödemeleri durdurma kararı için tepki gösterdi.

SPOR 14.04.2020, 14:37
Denizlispor Başkanı'ndan Bein Sports'a ödeme tepkisi

Ali Çetin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Covid-19 nedeniyle yayıncı kuruluşun, kulüplere ödemeleri durdurmasından sonra tüm takımların zor duruma düştüğünü belirtti.

Bu dönemde desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Çetin, "Yayıncı kuruluş beIN Sports'un kulüplere yaptığı ödemeleri durdurma kararını doğru bulmuyoruz. Bunların niyetinin iyi olduğunu düşünmüyorum. Bu kriz ortamında aslında destek olacakları zaman hala daha kulüplerin paçasından aşağı asılmaya çalışıyorlar. Geçen yıl bunlara iyi niyet göstergesi olarak çok ciddi bir miktarda indirim yaptık. Doları 5,80'e sabitlemiştik. Şu anda doların durumu belli ve buradan yüzde 25'lik kaybımız var. Önümüzdeki yıllar için bizim alternatife hızlı bir şekilde bakmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Kulübün borcunun 50 milyon liraya çıktığını belirten Çetin, "Dayanmaya çalışıyoruz ama dayanmakla olmuyor. Önümüzde bir gelir olması lazım ki biz bu borçları ödeyebilelim. Onun için beIN Sports'un yaptığı nankörlük. Bunlar mart ayında oynanmış 3 maçın parasını da vermediler. Yayıncı kuruluşun gözden geçirilmesini istiyoruz. Türk futbolu ve tüm kulüpler, beIN Sports'tan büyük." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur