Cristiano Ronaldo'dan dev yatırım: "Bir daha futbolu asla aynı şekilde göremeyeceksiniz"

Manchester United'ın dünya yıldızı oyuncusu Cristiano Ronaldo ve Valencia'nın sahibi olan milyarder Peter Lim, yeni bir yatırıma adım attı. 

SPOR 13.10.2021, 12:34 Ömer Aksan
Cristiano Ronaldo'dan dev yatırım: "Bir daha futbolu asla aynı şekilde göremeyeceksiniz"

Valencia Kulübü’nin sahini Peter Lim ile Manchester United'da top koşturan dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, birlikte yeni bir projeye başladı. 

Ronaldo’dan teknoloji yatırımı

Singapur’un en zengin iş insanlarından biri olan Peter Lim ile Cristiano Ronaldo, futbol, iletişim ve teknolojiyi birleştirmeyi hedefleyen ZujuGP isimli yeni sosyal medya girişiminin ortaklarından biri olacaklarını açıkladı. Lim'in sahibi olduğu Mint Medya, 2015 yılından beri Portekizli yıldızın imaj haklarını da elinde bulunduruyor. ZujuGP'nin resmi Twitter hesabı üzerinden, "Bir daha futbolu asla aynı şekilde göremeyeceksiniz" sloganıyla gerçekleştirilen tanıtımda, 14 Ekim Perşembe günü söz konusu girişimin kullanıcılara ulaşacağı aktarıldı. Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan Cristiano Ronaldo, “ZujuGP'ye üye olun ve bu macerada bize katılın" şeklinde çağrıda bulundu.

CR7’yi marka haline getirdi
Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun CR7 adı altında birçok yatırımı bulunuyor. 36 yaşındaki futbolcunun, kendi ismi altında yürüttüğü marka imparatorluğunda hotellerin haricinde battaniye, ayakkabı, mobil uygulama, spor salonu, iç çanaşırı, gözlük ve parfüm gibi yatırımlar bulunuyor.

Peter Lim kimdir?

68 yaşındaki iş insanı Peter Lim pek çok yatırımın haricinde, İspanya’nın Valencia kulübünün hisselerinin yüzde 83'üne sahip durumda bulunuyor. Forbes, 2019 yılında Lim'in servetinin 2.5 milyar dolar olduğunu açıklamıştı. Lim, şu an ülkesi Singapur'da da en zenginler listesinde 10. sırada yer alıyor.

Yorumlar (0)
6
açık