Cenk Şahin'e Rasim Arı sahip çıktı!

Almanya’da sosyal medya hesabından Barış Pınarı Harekâtı paylaşımında bulunması nedeniyle kulübü ve taraftarlarının tepkisiyle karşılaşan St. Pauli forması giyen Türk futbolcu Enver Cenk Şahin’e Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'dan destek geldi.

SPOR 12.10.2019, 17:37 12.10.2019, 17:42
Cenk Şahin'e Rasim Arı sahip çıktı!

Enver Cenk Şahin’e Nevşehir Belediyespor’a imza atması teklifinde bulunan Arı, “Tesislerimizde yerinizi hazırladık. Resmi işler için ara transfer dönemini beklemek kaydıyla biz her şeye varız. Antrenman alanlarımız, hocalarımız, takımımız ve taraftarlarımız seni bekliyor” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Bundesliga 2 takımlarından St. Pauli'de forma giymekte olan Türk futbolcu Enver Cenk Şahin, sosyal medya hesabından Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili ''Kahraman Mehmetçiğimizin ve ordumuzun yanındayız. Dualarımız sizinle!'' paylaşımında bulundu. Bu paylaşımın ardından Enver Cenk Şahin'in kulübü St. Pauli, resmi internet sitesinden açıklama yaptı. Alman kulübü yaptığı açıklamada''St. Pauli, bu tarz paylaşımlardan uzak durmaktadır. Böyle şeyler, bizim kulübümüzün değerleriyle örtüşmüyor. Kulüp olarak futbolcuyla görüşüyoruz. Görüşmeler bitene kadar başka açıklama yapmayacağız. Biz savaşı istemeyen bir kulübüz. Asla savaşmayın!'' dedi.

St. Pauli taraftarlarıda yazılı açıklamasında''Cenk Şahin'in ilk olayı bu değil! Savaşı destekleyen bir futbolcu. Bundan böyle St Pauli formasını giymesini istemiyoruz'' ifadelerine yer verdi.

Arı: "Biz herşeye varız"

rasim arı ile ilgili görsel sonucu

Yaşanan bu olayların ardından resmi temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’te bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak gurbetçi futbolcuyu Nevşehir’e davet etti. Arı, “Almanya’nın St. Pauli futbol takımında oynayan gurbetçimiz Enver Cenk Şahin'in Barış Pınarı Harekatına destek paylaşımı kulübünü çok rahatsız etmiş ve gurbetçimize yaptırım kararı almışlar. Kıymetli futbolcu kardeşim, tesislerimizde yerinizi hazırladık. Resmi işler için ara transfer dönemini beklemek kaydıyla biz her şeye varız. Antrenman alanlarımız, hocalarımız, takımımız ve taraftarlarımız seni bekliyor. Şehir ve takım duruşunu çok sevdi. Seni aramızda görmek istiyoruz. Gel bu gurbet özlemini bitirelim. Ait olduğun topraklarda, aynı olaya hırslanıp, aynı olaya sevindiğin vatandaşların seni bekliyor. Hiç düşünme, yarın sabahtan uçak biletini al ve gel. Nevşehir seni bağrına basacak” açıklamasında bulundu.

Arı’nın bu paylaşımının ardından sosyal medya takipçileri ve Nevşehir Belediyesporlu taraftarları da destek çıktı.

Yorumlar (0)
16
açık