Burak Yılmaz, Çinlilerden özür diledi

Beşiktaş kaptanı Burak Yılmaz, yaptığı açıklamaların Çin basınında gündem olmasından sonra özür mesajı yayımladı.

SPOR 28.04.2020, 16:00 28.04.2020, 16:05
Burak Yılmaz, Çinlilerden özür diledi

Geçtiğimiz günlerde Çin'de futbol oynadığı dönemde pazarda gördüklerini anlatan Burak,  "Çin'de neler yeniyor neler yani. Pazarda gördüklerimden sonra şok olmuştum. Çok enteresan şeyler yiyorlar. Köpek, onların yediklerinin yanında iyi kalıyor. Kültürleri böyle. Çin’den daha çok hastalık geleceğini düşüyorum orada yaşamış biri olarak. Bir gün merak ettim pazarlarına gittim. Ne yediklerinin ne içtiklerinin sınırı yok" demişti.

Burak Yılmaz'ın bu sözleri Çin medyasında gündem olurken, South China Morning Post, "Burak Yılmaz, Çin'de gördükleri karşısında şok olmuş..." başlığını kullanmıştı.

Bu haberler sonrası sosyal medya hesabından özür mesajı yayımlayan Burak Yılmaz, "Yaklaşık 2 sene futbol oynadığım Çin'de çok iyi ağırlandım. Yedikleri yemeklerin kültürlerinden gelen bir alışkanlık olduğunu, onlar için normal bir durum olduğunu söyledim. Bu nedenle diğer ülkelere göre hastalık çıkma ihtimalinin daha fazla olduğunu dile getirdim. İstemeden kırmış olduğum tüm Çin halkından, arkadaşlarımdan ve dostlarımdan özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz, Beijin Guoan'da forma giydiği 32 maçta 19 gol atmıştı.

Yorumlar (0)
19
açık