Beşiktaş'ta taht oyunları başladı!

Siyah-beyazlı kulüpte başkanlığın favori isimlerinden olan Serdal Adalı oy kaybetmemek için İsmail Ünal'ı, Ahmet Nur Çebi ise Hürser Tekinoktay'ı ekibine eklemek için yoğun çaba gösteriyor.

SPOR 12.10.2019, 10:13
Beşiktaş'ta taht oyunları başladı!

Fikret Orman'ın almış olduğu olağanüstü seçimli kongre kararından sonra ortalık bir süreliğine karışmıştı.

Son gün yapılan başvuruların ardından 20 Ekim'deki seçime kadar camiada oldukça koşuşturmalı günler yaşanacak. Şu anda ikinci başkan olan Serdal Adalı, daha önce Fikret Orman yönetiminde ikinci başkanlık yapan Ahmet Nur Çebi, son seçimde aday olarak bin 600 oy toplayan Hürser Tekinoktay ile kulübün eski yöneticisi ve eski Beşiktaş Belediyesi Başkanı İsmail Ünal'ın adaylıkları resmî olarak açıklandı.

Anketlerde Adalı ile Çebi'nin zirvede olduğu görülüyor. Kimi anketlerde Adalı, kiminde ise Çebi önde yer alırken, aradaki farkların birbirlerine çok yakın olmasından dolayı taht oyunları resmen başladı.

Başkan olacak ismin bunu az bir farkla kazanacağının tahmin edildiği için favori adaylar harekete geçti. Serdal Adalı ile Ahmet Nur Çebi oy kaybetmemek için diğer adayları kendi taraflarına çekmeye çalışıyor.

Adalı, ekibine güç katmak ve daha fazla oy almak için İsmail Ünal'ı, Çebi'nin ise Hürser Tekinoktay'ı kendi tarafına çekmeye çalıştığı kulislerde konuşulanlar arasında yer alıyor. Daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık birleşmeye sıcak baktığını belirten İsmail Ünal'ın, Adalı'nın ekibinde yer alması bekleniyor. Hürser Tekinoktay ise son seçimde aldığı yüksek oya güvenip birleşmeye sıcak bakmıyor. Çebi'nin, yönetimde söz sahibi olacağı bir pozisyon teklif ederek Tekinoktay'ı ikna etmek istediği de konuşulanlar arasında yer alıyor.
 

Yorumlar (0)
16
açık