Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Beşiktaş'ın borcunun, 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 TL olduğu açıklandı.

SPOR 16.09.2023, 21:11 18.09.2023, 09:22 topcu
Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Akatlar Spor Kompleksi'nde düzenlenen 2023 yılı 2'nci Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşma yapan Beşiktaş Denetim Kurulu Üyesi Özgür Şentürk, mali hususlar ile ilgili üyeleri bilgilendirdi.

Şentürk, siyah-beyazlıların 31 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla toplum borcunun 6 milyar 696 milyon 974 bin 534 TL olduğunu belirtti. "Potansiyelimizi kullanabiliriz"

Beşiktaş Denetim Kurulu Başkanı Gökhan Tiryaki, borcun açıklanmasının evvelinde gerçekleştirdiği konuşmada, siyah-beyazlı kulübün borcunun kontrol edilebildiğini kaydederek, şu sözleri sarf etti:

"Kulübümüzün değişmeye gereksinimi var. Geleneksel gelirleriyle, geleneksel yönetim biçimleriyle finansal tablonun döndürülmez olduğunu görebiliyoruz. Yapılan son divan kurulu toplantısında borcun kontrol edilebildiğini dile getirmiştik. 6,9 milyar TL brüt, 6,7 milyar TL ise net borcumuz var. Bunun da yüzde 50'si finansal borçlardan meydana geliyor. Bu planlamada ilk etapta borcu kontrol etmek ve yönetmek gerekiyordu, ilk aşamayı tamamladık. Kulübümüzün finansal olarak başarılı olması, devam ettirilebilir başarının en temel kriteri olan finansal sürdürülebilirliği temin etmek için gelirleri arttırmamız lazım. Beşiktaş olarak artık kavgaya bir son vermemiz lazım. Biz ayrıştığımız müddetçe dışarıda rekabet edemeyiz. Kulübümüzün hedefinin yalnızca ülkemizde kupa olmaması lazım. Kulübümüzün Avrupa'da da kupayı hedeflemesi gerekiyor. Türk sporundaki gelirlerin artık yüzde 60'ı sabit. Ticari gelirler de sizin kontrolünüzde. Kulübümüzün avro bazında 240 milyon avro dolayında borcu var. Beşiktaş 2017'de 220 milyon avro gelir sağladı. Kulübümüzün potansiyel geliri bugünkü borcu seviyesinde. Potansiyelimizi kullanabiliriz."

Yorumlar (0)