Aziz Yıldırım: Kongrede aday çıkmazsa ben adayım

Ali Koç'a olağanüstü genel kurul çağrısı yapan Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, "Hiç kimse eğer aday olarak çıkmaz ben aday olurum” dedi.

SPOR 23.06.2023, 14:50
Aziz Yıldırım: Kongrede aday çıkmazsa ben adayım

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım Ali Koç'un açıklamaları ve gündemdeki konuları değerlendirmek üzere basın toplantısı gerçekleştirdi. Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Tribünler ayağa kalkar”

“5 senedir verilen sözler nerede?” şeklinde bir soru yönelten Koç, "5 sene önce düzenlenen kongrenin ardından kendime yeni bir hayat kurdum. Fakat Fenerbahçe camiası ve basın beni hiçbir şekilde rahat bırakmıyor. Daha mutlu ve huzurlu bir yaşam adına emekliliğimi verdim. Ali beyi getiren 16 bin kongre mensubu şu an ortada yok. Fenerbahçe'nin mevcut konumu çok acı. Bu iş Ali beyle gitmez. Bu idare yetersiz, gücü yok. Bizim kongre talebimiz güven oyu oluşmasını sağlamaktı. Eğer güven oyu sağlanmazsa tribünler ayağa kalkacaktır” dedi.

Adaylık açıklaması

Adaylık ile ilgili açıklamalarda bulunan Koç, “2024 dönemi seçimlerinde adaylar çıkmalıdır. Biz bu konuda destek göstereceğiz. Fenerbahçe asla başkansız kalmaz. Bu görevden kimse kaçamaz. Ali bey ya kongreyi düzenle ya da bu konuyu kapat. Çok rahat şekilde aday çıkacaktır. Eğer kimse aday çıkmazsa ben aday olacağım” şeklinde konuştu.

Borç tartışması

Fenerbahçe’de borç tartışmalarına yanıt veren Koç, “Bizim o dönemli euro ve dolar borcumuz bu kadar değildi ki. Bu hususta kim yanlış bir açıklamada bulunursa, onu dava edeceğim. Şerefli ve namuslu olsunlar.

Şu an 612 milyon euro gibi bir tutardan bahsediyorlar. Bu miktardaki mal varlığını kim sağladı? Topuk Yaylası'nı kim yaptı? Stada ne kadar para harcadık? Gökten inip gelmedi hiçbir şey. Bunları satsan bile ne kadar para çıkacağı belli. Bunları neden dile getirmiyorsunuz?

Burhan Karaçam, Erol Bilecik yalan söylüyor. Eğer Ali Koç da bu kişilere inanarak açıklama yapıyorsa o da yalan söylüyor. Mal varlıklarını satışa sunsunlar, hepsini alırım. Fenerbahçe'nin borcu sıfıra düşecek" dedi.

Yorumlar (0)