Aykut Kocaman istifa mı ediyor?

Ziraat Türkiye Kupası'nda Eyüpspor'a karşı 1-0 yenilgiye uğrayarak veda eden Konyaspor'da teknik adam Aykut Kocaman, karşılaşma sonrasında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

SPOR 29.10.2019, 18:27
Aykut Kocaman istifa mı ediyor?

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Eyüpspor'un başarısını tebrik ederek, "Eyüpspor'u gönülden kutluyorum. Sadece tur atladıkları için değil, canla başla büyük bir mücadele örneği verdikleri için. Kapasitesinin üstüne çıkan, maçı uzatmayı başaran, uzun toplarla kalemizi zaman zaman yoklayan ve en sonda da istediğini elde eden bir takım vardı. Başından sonuna kadar turu hak ettiklerini söyleyebilirim." dedi.

Kocaman, kupanın hedeflerinden biri olduğunu belirterek, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Doğal olarak kapalı oynayan, kalesinin önünü bir savunma zinciriyle kurmuş bir takıma karşı oynadık. Bu güçlü savunmayı aşmanız için ya topu çok hızlandırmanız ya da koşularla savunma arkasına geçmeniz gerekiyor. Bunları yapamadık. Çok tehdit edici olmayan bir oyun oynadık. Maçın bütününe baktığımız zaman turu geçebilmek için gerekli hiçbir şeyi yapamadık. Bu oyunda her şeyin bir bedeli var. Kendim, takımım ve Konyasporlular adına çok üzgünüm. Beklentilerin yüksek olduğunu biliyorum. Bedeli var. Bu bedel bir şekilde ödenecek ve ödenmeli de. Büyük bir hayal kırıklığı oldu."

Aykut Kocaman, "bedel ödeme" sözleriyle neyi belirttiğine yönelik gelen soruya, "Hayatta her şeyin bir bedeli var. Bu takım için de olacak, kendimle ilgili de... Bir değerlendirme yapılması gerekiyor. Bu, beklendik bir durum değil. Ciddi sıkıntılı bir durum. Bu oyunun temel kaidelerinden biridir ya oyuncu ya antrenör bir şekilde bedeli ödenmeli." cevabını verdi.

Yorumlar (0)
22
açık