Asker selamı golün tekrarına geldiği için yayınlamamışlar!

Türkiye'nin Fransa ile deplasmanda oynadığı ve 1-1 berabere sonuçlanan karşılaşmanın yayıncı kuruluşu, Türkiye A Milli Futbol Takımı futbolcularının asker selamı vererek yaptığı gol sevincinin neden yayınlanmadığı hakkında açıklamada bulundu.

SPOR 15.10.2019, 17:29 15.10.2019, 17:35
Asker selamı golün tekrarına geldiği için yayınlamamışlar!

EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda A Millî Takım, deplasmanda karşılaştığı son dünya şampiyonu Fransa ile 1-1 berabere kalarak, turnuvaya katılma yolunda büyük avantaj elde etti. Türkiye A Milli Futbol Takımı futbolcuları, Kaan Ayhan ile gelen beraberlik golüne asker selamı vererek sevindi. Maçın Fransız yayıncı kuruluşu M6’nın, asker selamlı gol sevincini yayınlamaması tartışmalara sebep oldu.

Sessizliğini bozan M6 kanalı, asker selamı ile kutlanan gol sevincinin neden ekranlara yansımadığı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “UEFA, maçlar sırasında yapılan politik amaçlı hareketlerin gösterilmesine izin vermiyor” denildi. Fransız gazetesi L’Équipe’ten Sacha Nokovitch’e konuşan M6 yetkilisi, gol sevincini UEFA izin verse de yayınlamalarının mümkün olmadığını söyledi.

kaan ayhan gol ile ilgili görsel sonucu

Duruma açıklık getiren yetkili “Türkiye A Milli Futbol Takımı futbolcuları, ilk asker selamını biz golün tekrarını verirken yaptı. İkinci asker selamı ise maç sonrası yapılan flaş röportajlar sırasında gerçekleşti. Bu nedenle, UEFA izin verse dahi asker selamını gösterme şansımız olmayacaktı” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yorumlar (0)
12
açık