Arda Turan davasında karar!

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin bugün üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Çağlayan Adliyesi’nde görülen duruşmaya ilk gelen Berkay oldu. Ünlü şarkıcı yaptığı açıklamada "ben davamın arkasındayım" ifadesini kulllandı. Arda Turan cinsel taciz suçundan beraat etti ve kasten yaralama ve ruhsatsız silah suçundan 1 yıl hapis cezası verildi.

SPOR 11.09.2019, 11:14 11.09.2019, 11:42
Arda Turan davasında karar!

Futbolcu Arda Turan ve Şarkıcı Berkay arasında geçen yıl yaşanan kavga mahkemeye taşındı. Bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayında görülecek duruşma öncesi şarkıcı Berkay, avukatları ile birlikte adliye binasına giriş yaptı. Berkay'ın yanında korumalarının da olması gözlerden kaçmadı.

Berkay adliye içerisinde bekleyen gazetecilere, “Davada ne gerekiyorsa onu bekliyoruz. İlk günden beri özür bekliyoruz. Kendisinin katılıp katılmayacağını bilmiyorum. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur” açıklamasını yaptı.
Arda Turan'a cinsel taciz suçundan beraat etti ancak kasten yaralama ve ruhsatsız silah suçundan 1 yıl hapis cezası verildi.

İddianame

İddianameye göre, Berkay’ın eşi ile birlikte 10 Ekim 2018 günü gece saat 02.30 sıralarında Sarıyer Emirgan’daki bir eğlence mekanına gittiği, Özlem Şahin mekanda arkadaşlarıyla eğlendiği sırada, Arda Turan’ın, Özlem’in yanına giderek omzundan dürttüğü ve "Güzel kadınsın. Evli olmasaydın seni kaçırmazdım" diyerek cinsel tacizde bulunduğu ileri sürüldü. Özlem Şahin’in bunu eşine anlatması üzerine Berkay’ın tanık  olan Burak Yılmaz ile berbaer  oturan Arda Turan’ın yanına giderek, "Eşimi bırakıp yarım saate geliyorum, seninle konuşacağız" dediği aktarıldıı.  Arda Turan’ın Berkay’a kafa attığı, aralarında arbede yaşanması üzerine olay mahallinde bulunan kişiler tarafından Berkay’ın uzaklaştırıldığı ve tedavi macıyla hastaneye götürüldüğü belirtildi.  Arda Turan’ın saat 06.20 sıralarında Turan’ın Berkay’ın tedavi gördüğü özel hastaneye yanında 6-7 kişiyle giderek, futbolcunun, hastaneye geldikten sonra Berkay ile hastanede ki  bir odada görüştükleri kaydedildi. Arda Turan’ın yanında getirdiği ruhsatsız "Glock" marka tabancayı çıkararak mermiyi ağzına vererek silahı Berkay’a uzatıp  "Senin eşin olduğunu bilmiyordum, yengeyi tanımıyordum, bilsem böyle bir şey yapar mıyım? İstersen vurabilirsin" dediği, Berkay’ın da Arda’nın elinden tabancayı alarak koltuk üzerine bıraktığı ve "Daha fazla rezilliğe gerek yok. Zaten yaptığın ÿ....... Hatanı kabul edeceksin" diyerek hakaret edip, Arda’nın da "Bizde y....... olmaz" diyerek yere doğru ateş ettği, silah sesi üzerine odaya gelen kişiler olduğu, Berkay’ın gelenleri gönderdiği, Arda’nın da hastaneden ayrıldığı anlatıldı.

Hapis İstemleri

İddianamede, Arda Turan hakkında "Cinsel taciz", "Kasten yaralama", "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme", "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası istendi. Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Yorumlar (0)
11°
parçalı bulutlu