Arda Güler'in sakatlığı ciddi mi? Ancelotti konuştu

Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, sakatlığı nedeniyle takımın ABD'deki hazırlık turnuvasında şans vermediği Arda Güler'in durumu hakkında konuştu. Arda'yı övmeden geçmeyen Ancelotti, sakatlığın ciddi olup olmadığını açıkladı.

SPOR 03.08.2023, 15:43 04.08.2023, 12:22 Hakan Öksüz
Arda Güler'in sakatlığı ciddi mi? Ancelotti konuştu

Sezon öncesi hazırlık turnuvası kapsamında ABD'ye giden İspanyol devi Real Madrid, oynadığı ilk 2 maçta Milan'ı ve Manchester United'ı yendi. Son iki maçında Barcelona'ya 3-0 ve Juventus'a 3-1 yenilen Real Madrid'in teknik direktörü Carlo Ancelotti, takımın durumunu değerlendirdi.

Ancelotti'den Arda değerlendirmesi

Fazla seyahat ettikleri için futbolcuların yorgun düştüğünü kaydeden İtalyan teknik adam, aldıkları 2 yenilginin önemli olmadığını vurguladı. Ancelotti, hazırlık maçlarında forma şansı vermeyi düşündüğü ancak sakatlığı nedeniyle riske edilmeyen Arda Güler hakkında da konuştu.

"Sakatlığı ciddi değil"

18 yaşındaki Arda'nın sakatlığının ciddi olmadığını vurgulayan Ancelotti, "Detaylı sonuçları tıp ekibimiz daha iyi bilir ancak sakatlığı fazla ciddi değil. Korkulacak bir durum yok. Sadece menisküsünde küçük bir sorun mevcut. Ameliyata gerek olup olmadığı değerlendiriliyor.

"18 yaşındaki bir uzaylı gibi"

Fenerbahçe'den transfer ettikleri Arda Güler'i övmeden geçmeyen İtalyan teknik adam, "Onu çok beğeniyorum. Antrenmanlardaki performansı etkileyiciydi. Adeta 18 yaşındaki bir uzaylı gibi." dedi.

Yorumlar (0)