Ankaragücü'nde yeni başkan Fatih Mert!

Ankaragücü'nde tek aday olarak seçime giren Fatih Mert, 289 oyla başkanlığa seçildi.

SPOR 31.10.2019, 16:26 31.10.2019, 16:51
Ankaragücü'nde yeni başkan Fatih Mert!

MKE Ankaragücü Kulübünde başkan Fatih Mert oldu. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'ndeki genel kurulda seçimlere Fatih Mert başkanlığındaki tek listeyle gidildi.

Oylama sonucunda 289 oy alan Fatih Mert kulübün yeni başkanı seçildi.

Seçimlerde 931 delegeden 290'u oylarını verdi. Bu oyların biri de kabul edilmedi.

Oylama sonunda yeni başkan Fatih Mert"Ankaragücü için bundan sonrası hayırlı uğurlu olsun. Bugün burada oy kullandınız. Bundan sonra da inşallah Ankaragücü iyi ve güzel işlerin yapıldığı bir kulüp olur. 109 yıllık kulüp inşallah yerini iyi yerlerde alır. Sportif başarılarıyla örnek alınan bir kulüp olur" işeklinde bir açıklama yaptı.

Yaşanan olaylar hakkında Mert, "Kötü bir ortamdan sonra konuşmak kolay değil. Moral ve motivasyon kayboldu. Tasvip etmediğimiz bir olay yaşandı. Salonu terk etmek zorundaydım. Yapılan olayı kınıyorum. Doğru değil. Hakarete varmadığı sürece herkes herkesi eleştirebilir. Arkadaşa da geçmiş olsun diliyorum."dedi.

Fatih Mert başkanlığındaki yönetim, denetim ve disiplin kurulundaki isimler şu şekilde:

Yönetim Kurulu:

Başkan Fatih Mert

Faruk Koca, Osman Gazi Kandaş, Sidar Tunca, Tamer Açar, Önder Akdoğan, Celalettin Alkan, İsmail Atasoy, Soner Kurt, Bayram Levent Keser, Tan Alar, Gökalp Üstün, Cahit Yıldırım, Müslüm Benli, Gürkan Büyükkaralı, Hasan Altıntaş ve Mehmet Özdere.

Denetim Kurulu

Musa Okkalı, Ersul Özçelik ve Haydar Serdar Tuncel

Disiplin Kurulu

Hilmi Yaman, Vedat Güngör, Ömer Yılmaz, Mustafa Doğan, Mesut Bayat

Yorumlar (0)
25
az bulutlu