Alper Potuk yıllık ücretinde indirime gitti

Fenerbahçe, 2021-2022 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan Alper Potuk'un ücretini, oyuncunun kendi talebi doğrultusunda yüzde 40 indirdi.

SPOR 19.08.2019, 18:14
Alper Potuk yıllık ücretinde indirime gitti

Fenerbahçe Kulübü, 31 Mayıs 2022'ye kadar sözleşmesi bulunan Alper Potuk'un ücretinde, oyuncunun talebi üzerine yüzde 40 oranında indirime gidildiğini duyurdu. 

Açıklamada, "Sözleşmesinin süresi aynı kalmak koşuluyla, ücretinde kendi isteği ile yüzde 40'a varan ciddi bir oranda fedakarlık yapan oyuncumuz Alper Potuk'a, kulübümüze olan bu bağlılığı ve özverisi için teşekkür ediyoruz." ifadesi kullanıldı.

"Futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay"

Alper Potuk'un kararına ilişkin açıklamada bulunan kulüp başkanı Ali Koç, 28 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe ailesine olan bağlığını bu büyük fedakarlıkla gösterdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

"Bir oyuncunun, sözleşme süresi aynı kalarak daha önce yapılmış olan sözleşmesinde yüzde 40 oranında bir indirimi kendi isteğiyle gerçekleştirmesi, futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay. Fenerbahçe ailesine kalpten bağlılığını gösteren Alper'e, bu örnek davranışı için tüm camiamız adına teşekkürlerimi iletiyorum. Umuyorum camiamızdan alacağı destekle futbol potansiyelini en iyi şekilde kullanarak bu sezonki şampiyonluk yolculuğumuza da önemli katkılarda bulunur.'"

"Şampiyonluk hedefimizin önemli bir parçası olacak"

Sarı-lacivertli takımın sportif direktörü Damien Comolli, bugüne kadar çalıştığı kulüpler ve oyuncular arasında böyle bir durumla ilk kez karşılaştığına dikkat çekerek, "Bir oyuncu, daha 3 yıllık garanti sözleşmesi varken, tüm alacaklarından yüzde 40 oranında vazgeçerek indirime gitmek istediğini yönetime iletiyor. Umuyorum bu sezon ortaya koyacağı saha içi performansı ile de şampiyonluk hedefimizin önemli bir parçası olacaktır." dedi. 

Yorumlar (0)