Almanlardan skandal Merih Demiral iddiası: TFF'den jet cevap geldi

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Alman Bild Gazetesi'nin Merih Demiral iddialarının asılsız olduğu ifade edildi.

SPOR 04.07.2024, 22:48 Şeyda Gül
Almanlardan skandal Merih Demiral iddiası: TFF'den jet cevap geldi

Alman Bild Gazetesi’nin manşetinden okurlarına, A Milli Futbol Takımı'nın oyuncusu Merih Demiral hakkında skandal bir iddia duyurdu. Haberde, Avusturya maçında yaptığı "Bozkurt" işareti nedeniyle UEFA tarafından 2 maç men cezası alacağını iddiasında bulunuldu.

Almanlar, UEFA'ya yön vermeye çalışıyor

Konuya ilişkin UEFA'dan henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Buna rağmen Alman basınının servis ettikleri men haberlerle Avrupa futbolunu yönetenlere yön vermeye çalışılıyor. Yapılan bu davranışlar, Almanların bir kez daha Türkiye nefretini gözler önüne serdi.

TFF'den açıklama geldi

 TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada Bild Gazetesi kaynak gösterildi. Merih Demiral’a UEFA tarafından 2 maç ceza verildiği şeklinde yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, “Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır” denildi.

DMM: İddialar doğru değildir

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada ise bazı basın yayın organlarında yer alan, “UEFA, Merih Demiral'a 2 maç men cezası verdi” iddiasının doğru olmadığının altı çizildi.

Yorumlar (0)