Alex'ten Fenerbahçe itirafı: "Sözleşme korkutucuydu ama..."

Fenerbahçe'de 8 yıl top koşturan Brezilyalı Alex de Souza, ülkesinin basınına transfer sürecini anlattı. Fenerbahçeli yöneticilerin transferde çok ısrarcı olduğunu kaydeden Alex, ilk teklifi neden reddettiğinden ve transfer olma sürecinden bahsetti.

SPOR 19.09.2023, 09:17 19.09.2023, 09:29 Hakan Öksüz
Alex'ten Fenerbahçe itirafı: "Sözleşme korkutucuydu ama..."

Brezilyalı Alex de Souza, 2004-2012 yılları arasında forma giydiği Fenerbahçe'nin efsanesi oldu. 8 yıl boyunca Fenerbahçe formasıyla çıktığı 344 maçta 171 gol ve 146 asist yapan Alex, taraftarların sevgilisine dönüştü. 2015 yılında Brezilya ekibi Coritiba'da kariyerine son veren Alex, ülkesinin basınına Fenerbahçe ile ilgili açıklamalarda bulundu.

"Ben İspanya'ya gitmek istiyordum"

Fenerbahçe'ye transfer sürecini anlatan Alex, "Yöneticiler, her 20 günde bir Brezilya'ya geliyordu. Beni transfer etmek için çok uğraştılar. Menajeri Juan Figger'a, Brezilya dışında sadece İspanya'da oynayacağımı söyledim. Beni ikna eden şey, ısrarcı olmalarıydı." dedi.

2004'ün mart ayında Fenerbahçe'nin güzel bir teklifle geldiklerini kaydeden Alex, "İspanya'dan teklif gelip gelmediğini merak ediyordum. Menajerim Juan Figger, Barcelona ile bile görüşebileceğimizi söyledi. Juan'ın dediğine göre 1970'li yıllardan beri teklifi bu kadar artıran başka kulüp olmamıştı." ifadelerini kullandı. 

İlk teklifi neden reddettiğini anlattı

Fenerbahçe'nin ilk teklifini reddetmesinin gerekçesini de anlatan Brezilyalı futbol efsanesi, "Eşim daha önce iki kez bebeğini kaybetmişti ve şimdi hamileydi. Hassas bir dönemdeydik. Hiç bilmediğimiz bir ülkeye gitmek istemedik. Kızı doğduktan sonra Fenerbahçe'den teklifler gelmeye devam etti. Çok fazla talepte bulundum ve şaşırtıcı şekilde hepsini kabul ettiler." diye konuştu.

"Avrupa'dan çeşitli teklifler geliyordu"

Sözleşmesinin korkutucu olduğunu ancak her talebini kabul eden Fenerbahçe'ye "hayır" deme şansının kalmadığını kaydeden Alex, "Fenerbahçe'de 3 yıl geçirdikten sonra ilk dönemki 3 yıllık sözleşmem sona ermişti. Avrupa'dan değişik teklifler geliyordu. Borussia Dortmund ve Benfica bunlardan bazılarıydı. Böyle bir değişikliğe gerek olup olmadığını düşündük. Nihayetinde kalmayı kararlaştırdık." dedi.

Yorumlar (0)