Adaylığını açıklayan Ali Koç'tan "organize kötülük" mesajı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sadettin Saran ile yaptığı görüşmenin ardından başkanlığa aday olacağını açıkladı. "Türk futbolundaki organize kötülüklere karşı topyekun mücadele etmeliyiz." diyen Koç, seçimli genel kurul tarihi hakkında bilgi verdi.

SPOR 11.05.2024, 22:37 13.05.2024, 10:34 Hakan Öksüz
Adaylığını açıklayan Ali Koç'tan "organize kötülük" mesajı

İş insanı Sadettin Saran, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yaptığı toplantının ardından başkan adaylığından çekildiğini duyurdu. Sadettin Saran ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası basın mensuplarına konuşan Ali Koç, "Sayın Sadettin Saran ve ekip arkadaşları, tüm adımlarını çok yapıcı ve şeffaf şekilde attı. Bu toplantı, kulübümüzün geleceği açısından hayli önemli olacak." dedi.

"Organize kötülüklere karşı topyekun mücadele" mesajı

Daha önce yaptığı açıklamada "aday olmayacağım" dediğini anımsatan Ali Koç, "Bununla birlikte olağanüstü bir durumun yaşanması halinde bu konuyu tekrar değerlendireceğimi de belirtmiştim. Son 20 yılda kulübümüzün saha içi ve saha dışında yoğun saldırılara maruz kaldığı muhakkak. Bu oyunlara karşı 3 Temmuz 2011'de gösterdiğimiz tutumu 4 Nisan 2015'te de gösterdik. Türk futbolundaki organize kötülüklere karşı topyekun mücadele etmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

"Genel kurul tarihi önümüzdeki hafta belli olacak"

Başkan adaylığı hakkında da konuşan Ali Koç, "Genel kurulumuzun net tarihi, önümüzdeki hafta açıklanacak. Genel kurulumuzda aday olacağım." dedi.

Yorumlar (0)