Acun Ilıcalı'dan Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci açıklaması

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin sahibi olan Acun Ilıcalı, düzenlenen basın toplantısında Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

SPOR 04.07.2023, 16:32 05.07.2023, 09:07 Şeyda Gül
Acun Ilıcalı'dan Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci açıklaması

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin "Corendon Summer Tour 2023" kapsamında Galatasaray ve Atakaş Hatayspor ile dostluk maçı yapacak. Dostluk maçları öncesinde TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısına Hull City Başkanı Acun Ilıcalı, Başkan Vekili Tan Kesler, Teknik Direktör Liam Rosenior, yeni transferlerden Liam Delap katıldı.

İrfan Can açıklaması

Hull City'de yeni bir döneme başladıklarını aktaran Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'nin milli oyuncusu İrfan Can Kahveci'nin transferini düşünmediklerini açıkladı. “Ben böyle konularda bir hareket yapacaksam ilk işim Ali Koç ile görüşmek olur” diyen Ilıcalı, böyle bir durum söz konusu olmadığını belirtti. İrfan'ı çok beğendiğini ve takdir ettiğini vurgulayan Ilıcalı, “Fenerbahçe onu tutmak isteyecektir. Aksi bir durum olursa da dediğim gibi takdir ettiğim bir oyuncu” şeklinde konuştu.

Ozan Tufan sözleri

Beşiktaş'ın transfer gündeminde yer alan Ozan Tufan'ın son durumuyla ilgili de konuşan Ilıcalı, Beşiktaş’ın kendisi için çok değerli bir camia olduğunu kaydetti. “Ozan konusunda bazı konuşmalar olması normal. Ozan değerli bir oyuncu” diyen Ilıcalı, kendisi olmasaydı normal şartlarda Beşiktaş'a gideceğini belirtti. Ozan Tufan’a İngiltere'de güzel bir ortam sağladıklarını vurgulayan Ilıcalı, taraftarların onun şarkılarını söylediğini aktardı. “Bizimle birlikte Premier Lig'i zorluyor durumda. Türkiye'ye şu anda dönmek istemiyor” diyen Ilıcalı, Ozan Tufan’ın İngiltere’de çok mutlu olduğunu düşündüğünü ifade etti. Ilıcalı, “Bize katkı vereceğini biliyor, hocamızla da arası çok iyi. Bizimle birlikte kalacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)