A Milli Futbol Takımı'nın yeni hocası açıklandı

TFF, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başına İtalyalı teknik adam Montella'nın getirildiğini duyurdu.

SPOR 21.09.2023, 18:54 topcu
A Milli Futbol Takımı'nın yeni hocası açıklandı

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) tarafından gerçekleştirilen açıklamada, İtalyalı çalıştırıcıyla üç senelik mukavele imzalandığı kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Vincenzo Montella'nın imza merasimi 27 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 14.00'te Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Eğitim ve Kamp Tesisleri'nde gerçekleştirilecektir. Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü Sayın Montella'ya görevinde başarılar temenni ederiz."

Kariyerinde Adana Demirspor, Sevilla, Milan, Sampdoria, Fiorentina, Catania ve Roma gibi takımlarda teknik direktör olarak görev yapan Vincenzo Montella, ilk defa bir milli takımın başında görev alacak.

Kuntz ile yollar ayrılmıştı

TFF, Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığını duyurmuştu. 

TFF tarafından gerçekleştirilen açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Türkiye A Milli Takım Teknik Direktörü Kuntz ile gerçekleştirmiş olduğu değerlendirme toplantısının akabinde Sayın Stefan Kuntz ile profesyonellik ve iyi niyet çerçevesinde yol ayrımına gidilmesi hususunda anlaşmaya varmıştır. Sayın Kuntz'a, Türkiye A Milli Futbol Takımı'na yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşamında başarılar temenni ederiz." ifadeleri kullanılmıştı.

Yorumlar (0)