2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda mücadele eden sporcularımız yurda döndü 

Tokyo’da 24 Ağustos’ta başlayan paralimpik müsabakalarda yarışan milli sporcularımız yurda döndü. İstanbul Havalimanı’na inen sporcuları ve teknik ekibi İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu karşıladı. 

SPOR 06.09.2021, 07:45 06.09.2021, 10:32
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda mücadele eden sporcularımız yurda döndü 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda alın teriyle kıyasıya mücadele eden paralimpik sporcularımız yurda döndü. Japonya’nın başkenti Tokyo’dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı’na gelen milli kafile, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ve yetkililer tarafından karşılandı. 

Tokyo 2020 Oyunları’nda altın madalya kazanan golbol kadın milli takımı oyuncularından Sevda Altunoluk, tekvandoda gümüş madalya kazanan Meryem Çavdar ve bronz madalya kazanan Mahmut Bozteke, basın mensuplarına konuştu. Maçta 46 gol ile en skorer isim oldu 

Golbol müsabakasında 46 gol atarak oyunların en skorer ismi olan Sevda Altunoluk, zorlu ve uzun bir süreçten geçtiklerini belirterek şunları dile getirdi: “Büyük bir gururla ülkemize döndüğümüz için çok mutluyum. Rakiplerimiz de çok güçlüydü ancak biz genç sporcularımız ve teknik ekibimizle çok güzel bir başarıya imza attık. İkinci altın madalyayı biz getirdik ve bayrağımızı zirvede koruduk. Bunun için çok mutluyum.” “Madalya ile döndüğüm için gururluyum” 

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’ndan madalya ile dönmenin mutluluğunu yaşayan Meryem Çavdar: “Bizim için çok güzel bir olimpiyattı. Oranın değerini, bitince daha iyi anladık. Ayrılırken ufak da olsa içimizde hüzün vardı. Tekvando, paralimpik oyunlarında ilk kez yer aldı. Ülkemize madalyayla dönmek bizleri çok mutlu etti. Gençlik ve Spor Bakanlığımız, federasyonlarımız ve antrenörlerimiz desteklerini hiç esirgemedi. Bizler de elimizden gelen gayretin en iyisini gösterdik.” “Daha önce görmediğimiz bir atmosferdi” 

Mahmut Bozteke: “Daha önce görmediğimiz bir atmosferdi. Olimpiyat bambaşka bir yer. Hedefime ulaşamadım. Altın madalya istiyordum ama tabi üçüncülük de bir gururdur. Bu madalyayı aldığım için gurur duyuyorum. Bu yolda bize destek olan herkese çok teşekkür ederim. Bu madalyayı onlarla beraber aldım. Bir sonraki olimpiyat için hedeflerimi gerçekleştirmeye çalışacağım.” 

Yorumlar (0)