200 milyon insan izleyecek!

TFF heyeti, İstanbul’da oynanancak 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi final karşılaşması öncesi İngiltere’nin başkenti Londra’da UEFA yetkililerine sunumda bulundu.

SPOR 10.10.2019, 09:15
200 milyon insan izleyecek!

UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, sunumun ardından şu açıklamalarda bulundu:

"Şampiyonlar Ligi finalinin önümüzdeki mayıs ayında İstanbul’da oynanacak olması bizler için çok önemli. Bu finalin startını burada başlattık. Çok önemli kişilerin katıldığı bir konferans. Ülkemizin bu turnuvalardaki becerisini ve başarısını anlatmaya geldik. İstanbul’da yapılan 2005 finalini anlattık ve heyecanlandık. Önümüzdeki sene finalinin de unutulmayan bir final olmasını diledik. Bunun için buradayız. Şampiyonlar Ligi finali dünyada izlenebilen en önemli futbol finali müsabakasıdır."

"Finalin İstanbul’da oynanması bizler için önem sarf ediyor"

"200 milyon insanın canlı olarak izlediği bir finaldir. Tabii bu işin maddi tarafını daha bilmiyoruz ama 500 milyon Euro ya da Dolar civarında konuşuluyor. Dolayısıyla bu çok önemli finalin İstanbul’da oynanması bizler için önem sarf ediyor. 2019 Süper Kupa finali ve önümüzdeki Şampiyonlar Ligi finali ile İstanbul şehrimiz 9 ay içinde 2 final organize edecek. Bu hem UEFA hem de TFF tarihinde ilk defa gerçekleşen bir olay. TFF olarak bizim misyonumuz; ülkemizi yurt dışında tanıtmak, bu önemli etkinlikleri ve onların tecrübesini ülkemize getirmek. UEFA ve TFF arasındaki ilişkiler çok yakın temas içinde devam etmektedir. Ülkemiz turistik açıdan çok önemli bir ülke. Biz de TFF olarak ülkemizi elimizden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.”

"Çok iyi ağırlamak istiyoruz"

Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasına 8 aya yakın bir süre olmasına rağmen hazırlıklarına devam ettiklerini ve İstanbul’a gelecek takımları çok iyi ağırlamak istediklerini söyleyen TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, “2020 Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’da olacak olması büyük bir olay. Bunun sorumluluğu da çok büyük. Daha 8-9 ay var ama biz şimdiden çalışmaya başladık. Çünkü misafirlerimizi çok iyi ağırlamak istiyoruz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Tuncay Şanlı da mayıs ayında oynanacak finalde tıpkı2005 yılında oynanmış olan tarihi şahitlik etmek istediklerini belirterek, “2005’teki finalde ben de stattaydım, inanılmaz bir atmosfer vardı. Umarım çok keyifli finale tanıklık ederiz” dedi.
 

Yorumlar (0)
20
açık