Yılmaz Özdil ile Özgür Özel arasında "Bidon Kafa" tartışması büyüyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile gazeteci Yılmaz Özdil arasında "Bidon Kafa" tartışması büyürken, Özel’in canlı yayında verdiği cevap Özdil'i küplere bindirdi.

SİYASET 20.06.2024, 13:27 21.06.2024, 09:38 Şeyda Gül
Yılmaz Özdil ile Özgür Özel arasında "Bidon Kafa" tartışması büyüyor

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesinin ardından gazeteci Yılmaz Özdil 'Asrın Lideri Özgür Özel'e 'Koltuk' Verdi!' başlıklı bir video yayınlamıştı. Videosunda görüşmeyi eleştiren Özdil’e Özel’den yanıt gecikmedi.

CHP lideri Özel'den sert cevap

Armağan Çağlayan'ın "Hepsi Bu Hafta Oldu" adlı programına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yılmaz Özdil'e yanıt verdi. “Bu, ‘hatamız nerede’ demek yerine, oy vermeyen seçmene ‘bidon kafa’ diyen zihniyet” sözleriyle eleştirilere yanıt veren Özel, 47 yıldır ilk kez birinci parti olmalarının sebebinin bu zihniyetten yaşadıkları kopuş olduğunu ifade etti.

Yılmaz Özdil'den bir açıklama daha geldi

Özel’in canlı yayında yaptığı konuşmanın akabinde sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yılmaz Özdil ise “Sana bu iftiranı yedireceğim” sözleriyle tepki gösterdi. Bütün dünyada, birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan dediği için AK Parti’nin dört yıl daha iktidarda kalması için özel çaba harcıyor dediği için Özel’in kendisine saldırdığını ifade eden Özdil, “Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca “Yılmaz abi” diyen özgür özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını -gözlüğü çıkardın ama- gözüne sokacağım” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)