YİK toplantısı sonrası yazılı açıklama

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu toplantısı, Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ardından yazılı açıklama yapıldı.

SİYASET 29.11.2022, 22:23 30.11.2022, 12:58 Koray
YİK toplantısı sonrası yazılı açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, üç saat süren toplantıya dair yazılı açıklamada bulundu.

Toplantıda YİK mensupları, 2023 seçimleri ve 'Türkiye Yüzyılı' vizyonuna dair istişarelerde bulundu, bu kapsamdaki teklif ve değerlendirmelerini ifade etti.

Ülkemizin son 20 senede Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en istikrarlı siyasi döneminden geçtiğine işaret eden YİK mensupları, bunun sürmesi için önümüzdeki sene yapılacak olan seçimlerin önemine dikkat çekti.

YİK mensupları, ülkemizin tüm kentlerinde, toplumun farklı kesimlerinin, 'Türkiye Yüzyılı' beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak bir vizyon ortaya koymanın öneminin altını çizdi.

Erdoğan: Gençlerin yüzyılı olarak hazırladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu toplantıda, 20 senedir somut hizmet ve eser siyasetiyle vatandaşların karşısına çıktıklarını kaydetti. Erdoğan, 2018'deki seçimlerde Cumhur İttifakı olarak hem TBMM'de çoğunluğu elde ederek hem de cumhurbaşkanlığını kazanarak ortaya koydukları başarıyı sıradaki seçimlerde de yenilemeyi amaçladıklarını vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı, 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunu istikbalin, istiklalin, şefkatin, haklının, değerlerin, sulhun, kalkınmanın, bilimin, iletişimin, dijitalin, kuvvetin, verimliliğin, üretimin, istikrarın, güvenin, başarının, huzurun, sürdürülebilirliğin ve gençlerin yüzyılı olarak hazırladıklarını ve buna göre tasarladıklarını ifade etti.

Yorumlar (0)